| rapidistarapid a întrebat:

Am facut un test de sarcina la 2 saptamana de la contact si a aratat dupa 5 minute o liniuta. Iar in a 2-a zi cand m-am uitat la test se vedea si deasupra literei T o liniuta alba iar banda aceea de test s-a ingalbenit. Testul a fost Sure Check. Ce inseamna asta? Oare sunt gravida?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul e negativ (ce ai vazut a doua zi nu conteaza). Trebuie insa sa stii ca la doua saptamani de la contact, sensibilitatea testului este de cam 50%, adica se pozitiveaza doar la jumatate din femeile insarcinate. Trebui sa mai astepti si sa faci alt test dupa minim 21 de zile de la contact si sa-l repeti dupa inca 3 zile. De-abia atunci vei afla daca esti sau nu insarcinata.

Abh
| Abh a răspuns:

Testul de sarcina se interpreteaza la 15 min. dupa ce ai pus urina pe el, nu a doua zi.

soothe
| soothe a răspuns:

Repeta testul.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Daca nu esti sigura mai fa un test

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Da voi cand faceti testele astea, ma intreb, oare nu cititi si voi prospectul ala?