| anonim_4396 a întrebat:

Am fost combinata cu colegu de clasa timp de o luna. In care ne-am intalnit de doar3-4 ori. Apoi s-a bagat o fata de a 11-a cu experienta, i-a facut complimente l-a sarutat, l-a zapacitwinking Dar apoi ea, bineinteles s-a reimpacat cu fostul ei prietenwinking.

Si totul este bine acum. Datorita fetei acelea, el s-a racit terbil de mine, ma ignora total, timp de o saptamana. Ne-am despartit (ieri la pranz).
De ieri plang ore in sir si toata noaptea, si astazi la fel. Niki nu m-am putut duce la scoala. (atat de rau m-am simtit...)

Am sunat 2 colege. mi-au spus ca este bine. fericit ca n-are nici urma de remuscare. Numai eu sufar...simt ca pier.

Va rog frumos... ajutor.

6 răspunsuri:
| zeeeeeex a răspuns:

Nu vreau sa iti dau o reteta, in urma careia il vei uita... pentru ca felul in care fiecare "se vindeca" dupa o relatie difera de la unul la altul.
In schimb iti pot spune ca te gandesti atat de mult la el, il doresti, te obsedeaza fiinta lui, pentru ca tu vrei asta. Tine-ti mintea ocupata (si nu cu el) si te vei simti mai bine. Iti garantez.

P.S. stai calma ca nu va fi singura deceptie din viata ta.

| justfreelove a răspuns:

Ceea ce ai avut tu nu a fost relatie asa ca te ranesti singura. Cand te combini cu cineva (vb vine) te vezi aproape zilnic, faceti totu impreuna etc. Daca te vezi de 2-3 ori pe luna, atunci ce aveti voi nu este o relatie, este ceva de genu lasa-ma sa te las. Daca iti place sa plangi, nu ai decat. Ideea e ca fata respectiva l-a facut sa se simta ceva mai mult ca un amic (cam ceea ce ai facut tu in relatia voastra). Capu sus si priveste in jur. Sunt sigur ca undeva pe langa tine este un baiat care pune gresie in baie in fiecare dimineata cu gandul la formele tale apetisante tongue

| bunica18 a răspuns:

Stai linistita, e normal sa plingi esti o persoana sensibila. Asteapta si se va intoarce daca este un om care sa recunoasca valorile adevarate. Ii trebuie si lui timp sa-si revina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste-te ca nu era destul de bun pentru tine. Doar tu ai tinut foarte mult la el, daca pe el nu il 'doare ' inseamna ca nu tinea asa mult la tine. si nici nu te iubea la fel de mult. Doar zambeste big grin big grinbig grin si va trece.

| pitik200 a răspuns:

Trebuie sa uita de el si este foarte usor! Cautati un alt baiat!

| dr0ga69 a răspuns:

Tu suferi dupa el, iar lui ii esti indiferenta ce rost are sa plangi dupa el? indiferenta doare cel mai tare, dar viata merge inainte draga capul sus, stergeti lacrimile si priveste inainte lasa trecutul