| Pissy a întrebat:

Am fost cu un baiat aproape 1 an, am facut sex cu el, iar acum cateva zile ne-am despartit pentru ca m`am purtat rece cu el in ziua aceea, deoarece el face asta zilnic.Seara l`am sunat sa`mi cer scuze si mi-a spus ca s`a terminat totu`. Ieri am facut un filmulet cu noi si i l`am trimis pe mess, mi-a spus ca am reusit sa-l fac sa planga si ca regreta ca s`a purtat urat cu mine(de 2 luni incoa)si ca a vrut sa ne despartim. Acum problema e alta: M`a sunat si a inceput sa ma injure si sa`mi zica ca pun baieti sa-l bata. Si i-am spus ca n`am pus pe nimeni si mi-a zis ca la urmatoru` pas gresit ma joaca in picioare. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Gorillaz a răspuns:

Ma uit crucis la unele comentarii, imediat parca dati vina pe el si ii ziceti sa se desparta, pentru inceput poate ca el inca tine la ea, dar se simte...atacat ( asta in caz ca e adevarata povestea cu cei care il bat ) si cum sa se apropie de ea daca considera ca il vrea departe? Pissy, te intreb, s a mai dat cumva si altcineva la tine care sa fi aflat de departirea voastra si care sa vrea sa se asigure ca asa ramane? Ca apoi eventual sa te cucereasca?

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,parerea mea e ca ar trebui sa il lasi pe el sa te caute si daca chiar tine la tine si ii pasa de tine,iti va cere el sa te impaci,nu trebuie sa te umilesti pentru el si sa te rogi de el sa va impacati,lasa-, pe el sa ia o decizie,tu vezi=ti de treaba si arata-te indiferenta e mai bine asa,ca daca vede ca esti disperata dupa el, mai rau va face.
Asteapta sa vezi, ca daca te iubeste nu va sta prea mult fara tine.

| mgtow a răspuns:

Da lasa-l pe el sa te caute.

| Pissy explică:

@ Gorillaz. De ceva timp incoace un prieten pe care il cunosc de 6 ani si il consideram ca pe fratele meu a incercat sa ne desparta. Fara sa`mi dau seama imi baga numai tampenii in cap ca sa ma faca sa-l urasc. Daca vrei sa afli mai multe citeste`mi toate intrebarile si o sa intelegi povestea.

| Sexualitate a răspuns:

Pissy, caută să-ţi păstrezi calmul şi să fii tu aceea care o generează un dialog limpede cu el, faţă în faţă dacă se poate, aşa cum a mai spus cineva. Un dialog limpede, însă nu tranşant, pentru ca, chiar dacă nu ajungi la concluziile dorite, să laşi loc şi pentru următorul dialog.

| ღAnonimღ a răspuns:

Buna!
Desparte-te de el! Intr-o relatie ar trebui sa existe incredere pana la urma. Are pe altcineva sau nu te mai iubeste, daca de la absolut orice, se supara asa. Si cat despre faza cu "jucatu in picioare", e clar... Omul asta ar fi in stare sa si te omoare,. Mai bine desparte-te tu de el, nu-ti pata mandria! Si fa-o cat mai repede, pana nu ai sa incepi sa-l iubesti si mai mult. Despart-te la tel, sau ceva, poate va fi furios si te va ameninta.bine, vorbele cu vorbele, dar sa nu treaca la fapte. Crede-ma, stiu ce spun...
Succes:*!

| ღAnonimღ a răspuns:

Stiu ca nu e usor, dar asa e mai bine. Poate cand il va parasi actuala partenera(sigur, dar sigur exista una!) te va suna. Apoi se vor reimpaca si tot asa. se foloseste de tine pentru sex, poate, sau altceva.

| MariaIoana a răspuns:

El a avut voie sa fie rece cu tine timp de 2 luni, iar tu ca ai vrut sa il faci sa simta acelasi sentiment se desparte de tine? Asta nu e motiv de despartire, deci...nu e iubire.Fi mai matura! In loc sa faci si tu aceleasi "copilarii" trebuia sa vorbesti cu el si sa ii spui ce te doare.Insa,nici acum nu e tarziu.Suna'l si spune-i ca vrei sa vorbiti serios. prin comunicare rezolvi multe.Acesta e secretul unui cuplu fericit.Tu vorbeste cu el, spune'i ce ai de spus...si cuvintele astea"Eu ti-am spus parerea mea,iar acum decizia e a ta".Mai incolo,il lasi pe el sa te caute.Iar daca isi va da seama ca a gresit,te va cauta si va veti impaca. Poate,e si orgolios. Vorbeste cu el,pe mess, sau daca va intalniti, dar nu aduce in discutie relatia voastra.Sa fiti ca doi amici.Sa va apropiati iar si sa o luati de la capat.
Eu, asa am facut si a functionat.Acum suntem casatoriti si in curand sper sa vina si barza.
ps:pe urma sa'mi spui cum a functionat si ce ai rezolvatwinking

| AnaMariaRo a răspuns:

Grow up!

| OtiliaVanesa a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el pe mess.intreaba`l ce face si alte chestii si vorbiti despre subiectul VOI, fa'ti curaj... sper sa va impacati, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E dus. si nu merita, serios happy.

daca face gesturi gen " te joc in picioare " dupa atata timp de " iubire ". si daca tu te.ai purtat cu el cum s.a purtat el cu tine, si lui nu.i convine... eu zic sa il lasi pe el sa vina dupa tine... stii vorba aia.

" daca te iubeste inca te cauta ". take care!

ceau.(:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine tu? pai ai facut.sex cu el. daca era dragoste, era altceva.da asa, sex in plex.un fel de laba pe stomacul gol.

| Afrodita_7159 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa vb cu el fata in fata nu pe mess, sa vezi ce vrea si el si cum ai putea actiona. dupa un an de zile ar trebui sa vb deschis despre voi.big grin bafta:d

| Irinusca a răspuns:

Lasa`l pe el sa te caute!