| JustMe2099 a întrebat:

Am fost cu un băiat ceva timp, dar aseară s-a despărțit, de mine, spunând că după atâta timp nu simte nimic. A zis că-i pare foarte rău că m-a făcut să mă îndrăgostesc de el, ca acum să mă lase. La începutul relației a zis că nu s-a indrăgostit niciodată și o va face greu, a mai spus că mereu fetele erau cele care se despărțeau de el, după maxim 2 săptamâni și că vrea ca relația asta să țină mai mult, spunând că el nu se va despărți de mine și nu mă va face niciodată să plâng, știind niște evenimente trecute din viața mea, dar totuși a făcut-o. El e băiatul de care pot să spun că m-am îndrăgostit cu adevarat, iar acum pur și simplu nu mai știu ce să fac. Cand mi-a zis printr-un mesaj că e mai bine să ne oprim, decât să mă minte, i-am răspuns fără nici o reținere, fără să plâng, nimic, dar după câteva minute am căzut jos din picioare și am început sa plâng foarte tare, ajunsesem să țip, iar o prietenă nu mă putea liniști. Nu am dormit toată noaptea, am plâns încontinuu, încât acum nici nu mai pot plânge, dar simt că mor pe interior. Nu mă mai pot ridica din pat, nici la școala nu am putut merge. Nu mai pot, îl vreau înapoi. La 2 ore după despărțire am continuat să vorbim ca niște prieteni, cum faceam înainte să fim împreună, dar nu pot rezista așa. Ce să fac? Cum să fac să vrea să ne împăcam? Aș fi in stare să fac orice, să îl accept chiar dacă știu m-ar minți, ca nu ar avea nici un sentiment pentru mine, măcar aș ști că îl mai pot îmbrățisa, îl pot vedea.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Multumeste-i ca a fost sincer cu tine macar acum. Spala-te pe ochi cu apa rece si mergi inainte, pe alt drum. In curand te vei indragosti iarasi.

| NoName0x0 a răspuns:

Exagerezi! Dragoste cu sila nu se poate! Ocupa.ti timpul liber cu altceva!

| NumaiIdioti a răspuns:

Treci la urmatorul. Nu se merita sa neglijezi scoala pentru o prostie ca asta. Si cum vine asta sa il accepti chiar daca stii ca nu simte nimic? Inseamna ca ii vei accepta si viitoarea iubita iar tu intotdeauna vei ramana A DOUAwinking

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Uite un sfat de la un baiat zi mersi ca ti-a zis acuma si nu afacuto mai tarziu sau sa afli ca te inseala spalate pe ok ridicate din pat spalate pe ok uitate in inglinda privestete cat esti de tanara si frumoasa inceteaza sa mai plangi zi in sinea ta ca esti puternica iesi afara din casa sunt atatia baieti buni care merita o fata draguta, frumoasa si buna ca si tine capul sus si zambeste-i arata-i ca esti puternica si poti trece peste asta P.S daca vrei un baiat care sa te iubesca cu adevarat nu cauta golani uitate dupa baieti mai timizi un pic ei chiar pun sentiment in astfel de lucruri crede-ma