| anonim_4396 a întrebat:

Am fost impreuna 4 luni, si jumatate de am continuat sa vorbim pe net, caci eu am veni peste hotare. Saptamana trecuta i-am zis ca vreau sa ne despartim, iar el mi-a zis ca nu are nici o pritentie, dar vrea sa ramanem prieteni. Nu am crezut ca asa usor va fi de acord sa ne despartim. Nu-l iubesc, dar imi este obijduitor, pentru ca credeam ca ma iubeste. Acum ma uit la pozele lui si imi dau seama ca imi lipseste, parca nu-mi ajunge ceva ca nu mai vorbim in fiecare seara, ca nu-mi mai zice ca ma iubeste. Nu cred ca m-am indragostit de el.Ce sa fac, sa incerc sa ma impac cu el sau sa renunt? oricum eu sunt in alta tara. sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Iti lipseste poate din obisnuinta, doar ai zis ca nu l iubesti, la urma urmei oricum faci cum vrei dar tipu daca te iubea nu renunta asa usor la tine

2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Păi, dacă oricum nu te iubeşte şi oricum eşti plecată ce rost are?

| smile4mee18 a răspuns:

Eu zic sa te impaci cu el...macar sa ramaneti prieteni.Presupun ca te mai intorci in tara si ati putea sa fiti impreuna atuncibig grin.Si legat de faza ca nu credeai ca va fi asa usor de acord n-ai de unde sa stii(in cazul in care ai vb pe mess). Poate ca-i pare rau si tine la tine din moment ce vrea sa ramaneti prieteni. Opheliac n-are dreptate.Are rost. Puteti ramane prieteni.Stiu si eu cum e.Si eu am fost plecata un an in Italia si e bine sa stii ca ai prieteni in tara ta natala.:X