| Adinaalixandrescu a întrebat:

Am fost vara trecuta cu un tip, timp de o luna si jumate, am pus capat relatiei pentru ca nu prea ma mai cauta si de iarna asta vorbim din nou, din primavara am inceput sa ne vedem iar, dar totusi nu suntem impreuna, el e la facultate in alt judet (dar nu la o distanta foarte mare) si vorbim des, ma rog, vorbeam.
De cand s-a intors acasa nu ma suna decat pe la sfarsitul zilei, daca nu il sun eu.
Nu mi se pare ok sa fiu eu cea care il tot cauta.
Plus ca l-am intrebat deja de vreo doua ori ce are de gand sa faca( adica daca o sa fim impreuna sau nu) nu-mi zice nimic, stam asa ca niste amici de vreo 2 luni jumate, super.
Nu stiu daca sa ma mai obosesc sa-l trag dupa mine sau sa incep sa-l evit si sa caut pe altcineva.
Inca mai vorbesc cu el pentru ca tin enorm la el si chiar mi-as fi dorit sa avem o relatie pentru ca imi inspira si incredere, si chiar ai ce vorbi cu el, se poarta frumos cu mine, desi diferenta de varsta e de 4 ani, el avand 20.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Eu zic sa il lasi sa-si vada de treburile lui. Sunt multi baieti in lumea sta, de ce te tot "rogi" de el? Hello! Esti tanara, ai toata viata inainte sa iti faci iubiti. Eu, sincer, iti zic sa te distrezi cu prietenele tale si dupa 18-19 ani sa stai de iubiti si altele. Alceva e cand esti cu un baiat,trebuie sa-i spui ce faci,unde te duci, sa ai grija sa nu dai atentie unui baiat foarte mult ca devine gelos. Mai bine esti pe cont propriu, nu-ti cere nimeni nici o explicatie de ce ai facut aia, de ce nu mi-ai spus, de ce te-ai dus acolo si alte intrebari stupide. Eu sunt de la 17 ani cu un baiat, mai exact de 2 ani suntem impreuna si daca as da timpul inapoi as vrea sa-l cunosc si sa am o relatie cu el mult mai tarziu.
Stiu, ca uneori simti nevoia sa simti dragostea unui baiat, sa-ti spuna iubita si altfel, dar treci peste, la 40ani ai ce povesti ce faceai tu in copilarie, unde mergeai si ce prostii faceai.

2 răspunsuri:
| NnDWtf a răspuns:

Voi (fetele) inca traiti cu principiul ca baietii ar trebui sa va caute pe voi. Treziti-va la realitate. Unui baiat nu ii pasa de voi la inceput (mai ales daca e mai mare). Pur si simplu, e foarte usor sa afli raspunsul la intrebarea "de ce sa nu-i pese" : In lume sunt 57% femei si 43% barbati.

| Celmaiprostomdinlume a răspuns:

Sii....nuu v-ati imperecheat?!