| Divamoderna435 a întrebat:

Am și eu o problemă. Am un coleg de clasă care în ultima vreme se uita pe furiș la mine, nu era zi să nu se uite. Am făcut și contact vizual de câteva ori, iar atunci zâmbea drăgut, în coltul gurii. Dar cand era cu mine, era mai mereu cu capul in telefon, nu făcea nimic special. O prietena de-a mea, i-a batut un mic apropo si i-a spus ca e posibil să il plac, iar el a spus ca nu are nici o treba cu mine. Dar a continuat să se uite insistent, intr-un mod dragut. Uneori cand vorbeam pe chat era asa de apropiat, alteori vorbea in sila. Eu ce sa inteleg din toata chestia asta? Ce vrea baiatul asta de fapt?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si mai exact la ce parte a corpului se uita, față mîini sîni picioare, ce ai observat? Ce vârstă ai? ce clasa esti

| Divamoderna435 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Se uită la fata..Sunt a 11-a

| seth2016 a răspuns:

Daca se uita asa dragut te place. Daca iti place de el ajuta-l sa se simta mai confortabil cand este pe langa tine. Nu trebuie sa o faci mereu, din cand in cand.

De exemplu roaga-l sa te ajute la ceva pentru scoala.

Alta data daca nu vorbeste intinde-i o bomboana, un pufulet sau ce mananci tu.

Povesteste-i ceva haios. Chiar daca nu raspunde aude vocea ta.

Da-i un feedback constructiv. Spune-i "cum ai scris ieri pe chat mi-a placut. cum scrii azi nu-mi mai place. daca vrei putem continua ca ieri, dar daca azi esti plictisit mai scriem maine."

Bafta!

| ZyRRe a răspuns:

Cel mai probabil îi place de tine dar nu vrea să recunoască.

| Biu009 a răspuns:

Te place dar ii e rusine sa recunoasca, in cazul in care nu simti si tu la fel. Ai putea sa vorbesti mai mult cu el, sa ii dai de inteles ca il placi si poate o sa prinda curaj.

| Lukasz a răspuns:

Te place, dar ii e rusine sa-ti spuna, simplu.