| Ellie2emma a întrebat:

Am început de vreo 2 luni sa întrețin iar relatii sexuale cu iubitu meu după o scurta perioada in care am luat o pauza. Luna trecută mi-a întârziat vreo 6 zile, dar luna asta încă nu mi-a mai venit și au trecut aproape 2 săptămâni de când ar fi trebuit sa îmi vina. A fost sex protejat( am folosit prezervativul) și țin sa menționez ca înainte nu aveam problema asta, am aproape 5 ani in care mi-a venit destul de regulat, rar întârzia sau venea mai devreme cu câteva zile. Am avut o perioada mai stresanta prin mai/Iunie și m-am gândit ca e un factor posibil pentru care îmi întârzie, dar totuși a trecut atâta timp de atunci. Oare ce ar putea sa fie? Tin sa Menționez ca am 18 ani și am menstruație de 7 ani.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai luat pastila de a doua zi?

| Ellie2emma explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am luat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ellie2emma):

Inseamna ca este o reactie după sex si ai dereglari hormonale, pana isi va revenii organismul asa o sa ai ciclul neregulat, vine cînd vrea el.