| ForYouu a întrebat:

Am inceput sa ma dezandragostesc. Sunt fata si suntem de cateva luni impreuna. Ne intelegem foarte bine, il iubesc, ma iubeste enorm (mi-a demonstrat asta de multe ori, sunt sigura ca ma iubeste). El are un caracter de milioane, e cel mai de treaba baiat pe care l-am cunoscut, e educat, se comporta frumos cu fetele in general, cu mine nici nu mai vorbesc. Cred ca l-as distruge daca m-as desparti de el. Vreau sa ma despart de el pentru ca mi-am dat seama ca nu e asa frumos, sunt baieti care ma plac mult mai frumosi dar caracterul lor. M-as despartii de el dar nu pot sa ii fac asta, pana la urma il iubesc, dar mi-au zis multi ca nu e foarte frumos. Nu sunt narcisista, dar stiu ca sunt frumoasa, ma plac foarte multi baieti laughing Il iubesc, nu stiu ce sa fac. HELP!

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă l-ai iubi, nu ai avea asemenea dileme.
Superficialitatea ta este uimitoare.

| Klepto a răspuns:

"dezandragostesc"?
"mi-am dat seama ca nu e asa frumos"?
Ok... te dezindragostesti..., nu cumva ai fost si oarba, iar acuma poti sa vezi lumea de ti-ai dat seama ca nu ii asa de frumos iubitul tau?
O sa salvez intrebarea ta pe undeva, sa fie o constanta reamintire de ce prefer sa mai imi bat capul cu specimene feminine.
Desparte-te de el, fato, tu esti o comoara, tu meriti mai mult, lui o sa-i treaca, o sa gaseasca alta fata, iar tu o sa fii in centrul atentiei, inconjurata de multi baieti frumosi.
Cireasa de pe tort ii asta "mi-au zis multi ca nu e foarte frumos", fatuca, daca chiar iti pasa de baiatul asta, te-ar fi durut undeva de ce ar fi zis lumea si te-ai fi bucurat de iubitul tau, urat, frumos, cum era el.
Sa nu mai zici ca il iubesti niciodata, strici semnificatia cuvantului.
Intrebarile postate reflecta mult caracterul tau, inca pueril, dar totodata putin periculos.
Eu sunt oribil de urat, dar sunt ca si iubitul tau, iar tu nu esti frumoasa, esti goala pe dinauntru.

| EvilThoughts a răspuns:

Sincer, nu cred că îl iubești dacă ești dispusă să te desparți de el pentru alții care arată mai bine.
Presupunând că te desparți de el și ești cu altul care e frumos de pică dar te tratează ca pe o târfă și pe de-asupra mai e și nesimțit, o să vrei să te desparți de acest tip, întrucât e frumos el, dar se comportă urât cu tine și atunci vei vrea să fi tratată frumos, să fi respectată și iubită și ghici ce? Vei vrea să te întorci la actualul tău iubit care, dacă e băiat deștept, nu va accepta să te joci tu cu el după cum vrea mușchiul tău.
Nu vreau să te jignesc în niciun fel și din moment ce nu te cunosc, nu pot să spun ce fel de fată ești, dar gândește-te bine la ce faci. Nu te despărți de el dacă nu ești sigură că vrei asta și că nu te vei întoarce la el în 2 luni- sau mai devreme- spuându-i că-ți pare rău și că nu se va mai întâmpla...
Frumusețea se duce, dar caracterul nu, și îți garantez că băiatul ăsta se va comporta frumos și peste 5 sau 10 ani, în timp ce cei frumoși se vor comporta bine câteva săptămâni după care se vor plictisi.
Mult noroc.

| DeeaMarry a răspuns:

Desparte-te de el cat mai repede. Din moment ce pui o astfel de intrebare, nu ai cum sa mai sustii ca il iubesti.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fetele ca tine merita arse pe rug, daca esti frumoasa cum zici tu, de ce te combini cu urati? Ce as mai rade sa aflu ca l-ai parasit pe Igor pentru un Beckham si ala sa aiba caracter mizerabil si sa te trateze ca pe un scuipat laughing

| BiuL a răspuns:

Daca-l iubeai cu adevarat nu te gandeai la despartire... faceai tot ce iti statea in putinta sa fiti impreuna si cu siguranta nu bagai in seama parerea altor oameni. Deci tu nu il iubesti cu adevarat, cred ca iti place mai mult din cauza ca se poarta frumos cu tine si tine la tine. Desparte-te de el, merita sa fie cu cineva care sa il iubeasca cu adevarat, si tu la randul tau sa gasesti pe cineva sa il poti iubi pe bune.

| neutrino a răspuns:

Daca baiatul este de milioane, dar in lei vechi, atunci trebuie sa accepti ca te-ai inselat, dar si ca ai dreptate, in sensul ca nu esti totusi narcisista. Cat desptre iubire, ochii vad, inima cere, dar sunt cazuri in care trebuie sa iei in seama si ce mai zice capsorul tau cel dragut.

| Dariusuu a răspuns:

Tu nu îl iubești fetițo, îți pasă mai mult de părerea prietenilor tăi.

Nu te mai minți singură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l, chiar merita mai mult baiatul. Poate gaseste o fata deosebita.

Răspuns utilizator avertizat
| ubox7007 a răspuns:

Esti cam curva acuma, sincer. Nu o sa ajungi bine, dar daca nu gresesti nu sa fii fericita niciodata, deci despartete punete cu cine vrei. Daca merge bine, bv tie ai castigat ceva ce multa lume si-ar dori si nu pot, daca nu, asta e. Dar oricum mai bine regreti ceva, cu sens ca o sa razi peste ani, decat sa te intrebi toata viata cum ar fi fost.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Sa il iubesti in continuare. Zici ca il iubesti, dar iei in considerare parerile altora, lasa-i naibii, traieste-ti povestea de dragoste alaturi de acel baiat, si iti va fi bine. Treaba ta

| corhaz a răspuns:

Asa ti-as zice cateva cred ca mi-ar sterge contul. in primul rand se zice ca nu aspectul fizic conteaza in al doilea rand vrem sa te vedem mare frumusete ce esti.si in al treilea rand sper ca totti aia care zici ca is frumosi sa isi bata joc de tine in ultimul hal.

| AndCat26 a răspuns:

Daca il iubeai nu aveai cum sa spui ca nu e asa frumos.Pt ca atunci cand iubesti il vezi pe iubitul tau cel mai frumos dintre toti.Si nu mai ai ochi pentru altii.
Habar n-ai ce vrei! Sigur esti o copila bleaga care da cu piceorul la baietii buni, pentru unii care au frumos doar ambalajul, dar interiorul e varza.
Cauti baieti smecherasi, frumosi, care nu te vor iubii niciodata, si nu vor da 2 bani pe tine, pentru ca sunt versati.
Gandeste-te bine ce vrei sa faci.Pt ca traim intr-o lume in care se gaseste foarte greu iubirea adevarata, si rar gasesti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.
Nu da vrabia din mana pe cioara dupa gard!

| Dyana8 a răspuns:

O.O Sincer, eu cred ca daca l-ai iubii cu adevarat nu ai vrea sa te desparti de el pentru ca nu e Fat-Frumos. Iubirea adevarata nu tine cont de cat de frumos/a e partenerul/a ci de caracterul lor, de cat de mult se iubesc si se completeaza unul pe altul.winking

| doesnot a răspuns:

Dap, desparta-te de el, el merita ceva mai bun, ar fi pacat sa-si piarda timpul cu o fata ca tine.