| ofata00 a întrebat:

Am incercat sa fac dragoste cu iubitul meu, insa fara succes (eu fiind virgina). Dupa mai multe incercari nu s a putut rupe himenul, iar acum simt ca o iritatie in zona vaginala, iar cand incerc sa imi ating zona intima, ma doare. Este normal?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este destul de greu de crezut si putin probabila ca himenul tau sa fie intratat de gros si rezistent incat sa nu poata fi rupt de apasarea exercita asupra ei de catre un penis aflat in erectie. In astfel de cazuri se trece la efectuarea unei masturbari mai energice prin asa numita degetica si ruperea efectiva a himenului cu ajutorul degetului. Daca himenul a ramas intact va trebui sa procedati astfel data viitoare.Sau mai exista posibilitatea sau altfel spus varianta, in care penisul a trecut de fapt prin perforatia existenta in fiecare himen (pe unde trece, se elimina menstra), a patruns in vagin si atfel in urma penetrarii repetate penisul sa fi intins la maxim muschii circulari ai vaginului, ritmic si repetat ceea ce a provocat ca in acei muschi s-a se acumuleze o febra musculara, care acum la atingere sa provoace durere in intreaga zona vulvara, adica labiile mari, labiile mici si canalul vaginal. Oricare ar fi cauza durerea va dispare in cateva zile. Multa sanatate.

| doctorandus a răspuns:

Daca nu reuseste dezvirginarea, te poate dezvirgina medicul cu bisturiul.

| dragodana a răspuns:

Salut! Nu e normal.Cred ca el nu a stiut ce face si de asta te-ai ales cu dureri.Ar trebui sa treaca in 2-3 zile. Daca nu du-te la doctor.
Data viitoare sa fie penisul foarte erect si unghiul penetrarii bun si pentru tine.
Stiu. Dureaza pana capeti experienta si tu si el.