| onel a întrebat:

Am intrerupt anticonceptionalele(Rigevidon 21+7) si mi-a venit menstrutia. Din cate am inteles tot de la prieteniii de aici nu e menstrutie fiziologica, ci e sangerare de privatie.Totusi imi curge foarte mult si imi patez hainele.Astazi de vreo 3 ori m-am patat. E normal sa imi curga asa mult sange? Va dura mult?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce intelegi prin intrerupt? Daca ai terminat folia si ai intrerupt in mod corect (adica n-ai mai inceput una noua), nu e normal sa sangerezi abundent. Daca mai dureaza o zi, du-te la ginecolog.
Daca le-ai intrerupt aiurea (in mijlocul foliei) e normal sa ai orice dereglare, oricat de grava si numai o vizita urgenta la ginecolog te poate ajuta sa micsorezi efectele adverse grave.

| pisoias a răspuns:

Nu e normal. Du-te la medic.

| Rivas a răspuns:

Astepti sa intre un ginecolog pe TPU? Nu-i mai bine sa mergi tu la unul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat timp le iei si eu iau regevidon de un an aproape si dupa o jumatate de an mi sa reglat, dat la inceput asa am fost si eu mi-a curs mult, acum depinde si dupa organism, mai bine du-te la un control

| cristina02 a răspuns:

Dupa ce ai luat anticonceptionale...trebuie sa urmezi un tratament