| Didi908 a întrebat:

Sunt disperata sad Am luat anticonceptionale Yasmin pentru niste chisturi pe ovare si pentru acnee. Acum sunt in saptamana de pauza si mi-a venit menstruatia. Dar imi curge fffff mult, abundent. Mi-am patat toata lenjeria si o pereche de blugi. Ce as putea face sa scot petele de sange si ce pot face ca sa nu ma mai patez si sa nu imi mai curga asa mult. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Petele de sange se scot foarte simplu cu apa rece. Foloseste un tampon mai gros (gen Always Night) si schimba tamponul la maxim doua ore. O sa se opreasca in 2-3 zile, nu-ti face griji, dar discuta cu ginecologul care iti supravegheaza tratamentul inainte de a incepe o noua folie (adica in saptamana de pauza)

| darrio2007 a răspuns:

Ti le-a recomandat cineva sau le-ai luat dupa bunul plac? Anticonceptionalele sunt sa nu faci copii. Daca faci sex.Nu pentru acnee.Cati ani ai? Dumnezeule!

| Didi908 explică (pentru darrio2007):

Am 15 ani...ce importanta are? Mi le-a recomandat doctorul care crede-ma ca este foarte bun + ca am intrebat si cateva farmacii daca sunt bune pentru acnee si chistii pe care ii am eu. Eu spus ca sunt foarte bune si ca o sa imi treaca. Plus ca pe cutie scrie clar si mare pentru toti prostii ca sunt si pentru acnee, pentru parul in exces, pentru cresterea in greutate si altele. Nu sunt doar pentru a nu face copii :/

| darrio2007 a răspuns (pentru Didi908):

Si m-ai inclus si pe mine in prostii astia, sa inteleg?

| darrio2007 a răspuns (pentru Didi908):

Ai grija ca si ingrasa anticonceptionalele.

| Didi908 explică (pentru darrio2007):

Nu-i nici o problema....eu chiar vreau sa ma ingras si nu pot laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Didi908):

La un moment dat ai sa te ingrasi si fara sa le mai iei.Si este posibil sa nu mai poti da inapoi.http://www.apropo.ro/......81/foto-16

| Didi908 explică (pentru darrio2007):

Nu cred ca voi ajunge in halul asta laughing)))

| darrio2007 a răspuns (pentru Didi908):

Nici nu-ti doresc.Sa ai o zi buna.Pa.

| mona a răspuns:

Petele ies la masina de spalat iar sa nu te mai patezi schimba-ti mai des absorbantul