| anonim_4396 a întrebat:

Am intretinut relatii sexuale, iar baiatul nu sa protejat.am ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Draga mea, asta e o intrebare tampita. Tu inainte de a face sex sau dragoste( cum vrei sa-i spui)ai citit cate ceva despre asta sau macar stii cum se fac copiii? Data viitoare foloseste prezervativ, pentru ca altfel poti ramane gravida sau poti sa contactezi ceva boli.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foarte probabil. Tu cum crezi ca se fac copiii?

| ada a răspuns:

Baiatul nu s-a protejat? Eu cred ca tu nu te-ai protejat. Tu nu ai vrut sa te protejezi si cred ca nici nu ai insistat sa se protejeze si el, dar in fine... Ce sa iti zic...Depinde in ce perioada a lunii erai, depinde unde a ejaculat partenerul, depinde de organismul tau...Cred ca ar trebui sa faci un test de sarcina...Se gaseste in farmacii si este destul de accesibil, ca pret... Urmeaza instructiunile si fa-ti testul...Asa vei stii cel mai sigur daca ai ramas... Iar data viitoare PROTEJATI-VA! ...Gndeste-te si la bolile cu transmitere sexuala.

| iuliand a răspuns:

EXISTA posibilitatea sa ramai insarcinata chiar daca el nu a finalizat in tine. Chiar si o picatura poate conta. Consulta DEX-ul si medicul urgent.