| anonim_4396 a întrebat:

Am mai scris odata problema mea. dar s-a inteles altceva.as vrea sa clarific. Iubesc foarte foarte mult un baiat. pot spune ca sunt indragostita pana peste cap.doar ca el a avut o relatie de 4 ani cu o fata.Eu i-am respectat relatia si faptul ca tine inca la ea.de asta relatia noastra la inceput a fost un fel de prietenie dar combinata si cu dragoste.Nu sunt genul care sa se bage, de aceea i-am spus de nenumarate ori ca daca cumva ii incurc eu ma dau la o parte. El imi spunea ca nu, ca are nevoie de mine.Tot el ma cauta, tot el imi spunea vorbe frumoase.
Dupa un timp eu am aflat ca de fapt si el ma placea pe mine(eu i-am spus prima ce simt pentru el si el mi-a cerut nr de tel).In timpul scolii imi spunea ca nu stie exact ce simte, dar ca sigur simte ceva.Acum. ca a venit vacanta mi-a spus ca s-au schimbat multe, ca ma iubeste...
Il cunosc destul.stiu ca isi cam ascunde sentimentele si nu cred ca e genul care sa stea cu mine din mila sau obligatie sau mai rau ca sa se razbune pe fosta. Mi-a spus ca niciodata nu va ma uita si ca mereu o parte din mine va fi cu el.Am incercat sa il uit, sa ma prefac ca nu ma mai intereseaza dar de fiecare data vorbea cu mine si ma convingea prin vorbe si comportament sa stau cu el. Odata l-am intrebat."Cum se va termina povestea asta?".si mi-a raspuns"Nu se va termina.iti promit".Il iubesc cu adevarat. dar faptul ca este confuz si ca m-ar putea rani imi creeaza o senzatie de frica.sad.
Adica. nu stiu daca il pot crede ca acum stie ce simte.ma gandesc ca poate vede altceva la mine si confunda asta cu iubirea.pentru mi-a spus odata ca apreciaza la mine faptul ca nu pun mare pret pe infatisarea cuiva, ci pe caracterul ei.Imi este frica sa iubesc.nu stiu ce ar fi bine sa fac si ce crede el...sad...

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Acorda-i incredere, daca e asa cum spui tu, merita. Sa nu-ti fie frica sa iubesti, e ceva normal, gandeste si cu inima nu numai cu rationalul.Iti doresc toata fericirea din lume alaturi de omul iubit!

| JustMeFlory a răspuns:

Ascultat'i inima! Nu te mai gandi la toate nimicurile! Daca nu tinea la tine nu iti spunea! Nu iti complica viata mai ales daca tu tii la el, si el la tine! Lasa lucrurile sa vina de la sine...happy

| albastrel a răspuns:

Eu cred ca daca te cauta si te asigura ca te iubeste ar trebui sa il crezi...stii? si iubitu' meu a stat cu o tipa 3 ani jum... s-a inprietenit cu mine si a inceput sa tina la mine... s-a despartit de fosta pentru a sta cu mine...asa ca, crede-l! exista iubiri care dispar din ''n'' motive si iubiri care se nasc din prietenii. iar cele din urma tin cel mai mult...eu cu pr meu facem luna viitoare 2 ani, iar inainte sa stau cu el nu am mai stat cu nimeni mai mult de 2 luni big grin