| Markusfrtt a întrebat:

Imi place o fata. O iubesc mai bine spus. Si eu unul nu o inteleg. Am sa va spun tota povestea.

Am vorbit odata cu ea, am glumit etc. Apoi ea s-a bagat in seama cu mine pe facebook. Am inceput sa vorbim. Dupa o saptama ea s-a suparat pe mine din cuaza unei chesti cu care eu nu aveam nici o treaba, nu eram implicat. Chiar daca eu i-am explicat in detaliu toata treaba ea nu ma crezut. Atunci i-am spus ca o plac. Nu ma crezut, a crezut ca glumesc. Apoi intr-un final ma crezut, dar ea tot credea ca glumesc in legatura cu sentimentele mele fata de ea. Apoi in alta zi imi trimite mesaj, ca eu ii spun ca o plac dar eu sunt intro relatie cu cineva. O persoana i-a spus cum ca eu as fi intro relatie cu cineva. Atunci s-a suparat foarte tare pe mine. Abia am reusit sa o convinc ca nu am nici o treaba cu nici o fata. Atunci cand s-a suparat prima data pe mine, am intrebat-o daca ma place, iar ea mi-a spus, ca nu poate sa imi spuna ca este nervoasa, suparata, sa o las sa se calmeze. De cate ori am intrebat-o ia nu-mi spunea pentru ca credea ca eu glumesc cu ea.Cand s-a suparat a doua oara pe mine, mi-a spus ca simte ca nu poate sa aiba incredere in mine si tot cei spun eu sunt doar minciuni. Baieti cu care a fost pana acum, nu o iubeau, doar au mintit-o. Dupa ce am insistat foarte mult imi trimite mesaj si imi spune ca ma crede, dar nu mai vorbim cu vorbeam inainte, simt ca nu are pofta sa vorbveasca cu mine.Mi-am facut orgoliul praf. M-am saturat. O iubesc foarte mult, dar nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca ma place, nu stiu daca simte ceva pentru mine sad. De fiecare data cand o intrebam daca ma place. nNu imi spunea si asta pentru ca ea credea ca glumesc. Nu are incredere in mine, deloc. Sa suparat pe mine fara ca eu sa vi avut vreo legatura cu cele intamplate. CE ar trebui sa fac. Voi ce credeti? Ma place sau nu? Eu unul cred ca o las balta pentru moment. Adica nu-i mai trimit nici un mesaj, nimic. Nu ma mai bag in vorba cu ea happy Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunteti plini de orgoliu amandoi si lipsiti de maturitate.
Inteleg ca fata are amintiri sumbre si e suspicioasa,dar nici tu nu esti mai bun,ce inseamna ca o lasi balta?
Orice disparitie a ta va fi pentru ea o asigurare ca nu diferi cu nimic de toti ceilalti care au mintit-o si au inselat-o.
Discuta cu ea,cu toata rabdarea si de cate ori ar fi nevoie.
Sa nu uiti ca si tu ai dreptul sa fii nervos si suparat si sa nu vrei sa discuti intr-un anumit moment,dar nu ai dreptul s-o lasi balta daca simti ceva pentru ea.
Daca faci asta,sau nu simti nimic,sau te minti singur.
Fata te place,dar e greu de convins.
Ia imagineaza-ti ca esti cu ea si totul e bine,cum te simti? Daca asta e scopul tau,urmareste-l pana la capat,nu te opri la mijlocul drumului.
Dar,daca ti se pare ca te oboseste intreaga poveste si deodata nu merita,e decizia ta si vei suporta toate consecintele,nici sa te plangi nu poti, tu ai ales drumul asta, nu?
Sfatul meu ar fi sa-i vorbesti, totusi si sa nu renunti, insistenta ajuta intotdeauna.Si in plus, insistent e numai cel pe care il intereseaza, ceea ce e o dovada de incredere!
Fa-o sa inteleaga si sa aiba incredere in tine.

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Tu nu intelego multe chestii.
Prima chestie ar fi ca fata nu a avut parte de relatii adecarate asa ca totul ii se pare o minciuna. Sa ii trimiti un mesaj in care sa ii spui exact ce ai spus acum, ca toti cei dinainte nu o iubeau cu adevarat, dar tu chiar o placi si vrei sa iti spuna daca mai merita sa lupti pentru ea sau sa o lasi balta. O sa vezi reactia ei, si o sa ramai surprins. Bafta!

| neutrino a răspuns:

Atunci cand iubesti lasi orgoliul la o parte.

| Flory1243 a răspuns:

Daca avea incredere in tine te credea si nu va mai certati din cauza asta.Aici depinde si de cat timp va cunoasteti. Daca tot o placi invit-o la un suc ceva sau intalniti-va in parc si intr-un moment potrivit incearca sa o saruti sa o ti in brate si sa ii spui ce simti pentru ea. Daca fata simte acelasi lucru pentru tine nu are cum sa te refuze.Succes happy