| cristina_6683 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. numele meu e teo(teodora si acum sunt cls 7)Cel mai bun si explicit raspuns ii dau fundita big grin deci anul trecut scoalar eram impreuna cu un baiat, pe nume tibi care era cls 7. ei bine el se cam folosea de mine adica imi cerea mereu bani si din astea straight face. Prietenele mele imi spuneu si ele acest lucru, dar nu credeam, eram probabil mult prea indragotita. Dupa am cunoscut un baiat din scoala pe care il chema andrei, care era in clasa 8a si el cand a auzit povestea cu tibi mi-a zis ca ar fi mai bine sa ma despart de el pentru ca era clar ca se folosea de mine, nu ca ma placea.

Ei bine incepuse sa imi cam placa de andrei si eu am ca animal de casa o veverita stiu ca e ciudata, dar o tin in cusca big grin si am venit cu ideea ca poate o sa ne vedem odata la mine sa o vada si el. Imi aduc aminte ca inima o luase razna, si ca timp de vreo 10 minute nu am putut spune nimic. stateam amandoi si el mai intreba din cand in cand ce fac.

Dupa am inceput sa ma vad cu el din ce in ce mai des, dar el imi spusese de la inceput ca nu vrea sa stie lumea ca se vede cu mine. Si stiu ca anumite lucruri erau mai ciudata. fiecare chestie s-a intamplat pe parcurs ce ne vedem. adica de exemplu nr 1 inseamna ca atunci ne-am vazut odata si asta s-a intamplat atunci. nu s-au intamplat toate in aceeasi zi
1) ne uitam pe laptopul meu si stiu ca el statea pe scaun si eu in picioare in acel moment, si dupa m-a luat de talie si m-a pus sa stau pe picioarele lui.
2) el mi-a spus ca incepuse sa tina la mine si ca sunt de treaba. si cand a plecat ne-am pupat pe obraz dar "accidental " ne-am atins putin buzele
3) altadata cand ne-am vazut s-a intamplat ca cand a plecat, m-a pupat de 2 ori repede pe buze si dupa mi-a spus ca daca as fi fost mai mare chiar s-ar fi pus cu mine
4) acum e acum. stateam in pat si vorbeam. ceva chiar amical. si dupa mi-a dat parul la o parte si m-a sarutat. a spus ca nu sta comod si am stat intinsi.
5) la fel eram in pat si ne sarutm si cred ca era ceva de genul " making out"

asa. si cand a inceput anul scolar. BOOM! as vrea sa ma eviti maine pentru ca acum am prietena si sincer as prefera sa oprim relatia noastra in orice fel. dar pana la urma am ramas prieteni.

a trecut ceva timp si eu ma intelegeam tot mai bine cu el. dar el mai are un frate, lucian cu care eu mai vorbesc din cand in cand. si intr-oz is vorbeam cu el despre romana si andrei ca ce vorbesc cu el si chestii ca poate sa imi bage prostii in cap. devenise putin gelos. cred straight face

si eu odata i-am spus lui andrei ca as prefera sa nu ne mai vedem, pentru ca nu mai are sens si pentru ca nu il mai plac asa de tare ( minteam oricum) si ca deja e plictisitor. si el a inteles ca cand faceam lucruri ca sa ne sarutam era ok, dar ca acum nu mai facem asta a devenit plictisitor. si el a zis ca daca vreau el poate sa faca tot ce facea inainte pentru ca tine la mine, dar ca nu vrea de fapt sa ma raneasca, si ca o face chiar daca are prietena.

pe mine ma deranjeaza faptul ca nu vrea sa stie nimeni nimic. la scoala trece pe langa mine si nici macar nu ma saluta straight face
as vrea sa pot vorbi cu el deschis, dar asa mi-as asuma riscul ca el sa spuna : ori vrrei sa ne vedem dar fara sa stie nimeni, ori byyee.

ce ar trebui sa fac? sa imi asum riscul asta?

P. S : eu am 12 ani juma, andrei cu lucian 15 de curand, si tibi are 14 juma big grin

ma rog. el imi tot spune ca tine la mine si ca ma considera

Răspuns Câştigător
| Gickanho a răspuns:

Parere personala: creck arati f bine daca la 12 ani juma se uita baieti de 15 ani la tinewinking
a doua chestie : creck esti mult prea emotiva daca ai avut timp si chef sa scrii atata aici
acum' raspunsul: cauta alt "bagabont" de 15 ani si fal cat mai gelos pe andrei, dar sub nici o forma nu ii lua pe tibi sau fracsu' lu andrei
daca te iubeste va veni la tine, da ai grija sa nu te urmareasca doar pentru "foo-tai" daca ma intelegi
funda, crede-ma ma pricep la probleme d'astea

4 răspunsuri:
| CookieMonsterDeea a răspuns:

WOW! nu am mai vazut o poveste asa incurcata ca a ta... niiki ca tibi nu era bine pentru ca era un profitor! iar andrei.ba te place ba nu te place. eu cred ca ii este frica sa afle lumea ca el sta ca o fata mai mik ca 2 ani jum ca el.in orice caz vb ca el deschis. plus ca este dispus sa o insele pe prietena lui deci daca ar fi cu tine nu krd ca ar fi prea fidell...so mult norochappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exprimare cls I si lol daca are pretina dc te mai uiti la el lasa-l pe bietu uitate la alt baaiat daca te palce o sa te cautewinking

| Love_1201 a răspuns:

Pai la Tibi da-i paceoh go on. e un fraierwinking
Cu Lucian vorbeste, dar nu fa aceiasi greseala care ai facut-o cu fratele lui, sa-l invitii la tine si sa va sarutaty, si sa-l placi dupa si sa suferisad.
Andrei tine la tine, si inca destul de mult dar nu este in stare sa-si asume responsabilitatea de a fi cu tine. Ii este rrusine de ce va spune lumeachatterbox. si cred ca este chiar gelos ca vorbesty cu fratele lui, cred ca el crede ca se va petrece intre tine si lucian ce sa petrecut intre tine si el. Si de asta ti-a spus ca poate sa te sarute s daca are prietena.Incearca sa nu-i mai vorbesty doar daca o face el.nu-l mai saluta doar daca te saluta el.Trateaza-l cu indiferenta si vezi ce se va intampla.Si asuma-i riscul, arata-i ca chiar daca esti mica sty ce vrei de la viata.Succes!