| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de cateva pareri.

Deci... Acum 3 ani am cunoscut un baiat pe un joc online si de atunci tinem legatura.

El sta la 360 km de mine. Ne-am vazut de 2 ori pana acum cand a venit intr-o excursie cu liceul la mine in oras.

Faza e ca anul trecut, in august, dintr-o simpla gluma de a mea am inceput sa vorbim mai deschis, sa ne povestim lucruri, idei, planuri, ganduri...

Stie ca imi place de el, mi-a dat de inteles de nenumarate ori ca si el simte ceva pentru mine. Nu crede ca ne-am intalnit intamplator, si-mi zicea ca n-ar fi prea rentabil sa-l mai las dupa 3 ani.

El sta la camin unde are liceul pentru ca e destul de departe de casa, asa ca vorbim doar cand avem vacanta. Vrea sa ia BAC-ul cu nota mare, asa ca sta mereu si invata.

Am inteles asta, si nu-l sun, dar nici macar 30 de secunde sa-mi raspunda la un sms, sau sa ma intrebe ce mai fac...

Acum ceva timp ma gandeam sa-i trimit o scrisoare de ziua lui, am renuntat la idee. Am vrut sa-i dau un sms prin care sa-i scriu in mare parte ca ma bucur ca ne stim, si d-astea...

Ieri a fost ziua mea. Stie ca ma cheama Elena, am asteptat sa ma sune. Nimic. Am asteptat un sms. Nimic.

Acum ma gandesc daca sa-i dau de ziua lui un sms cu "la multi ani" sau sa nu-i dau, si sa incerc sa nu mai vorbim cu timpul deloc, chiar daca in toamna o sa fim amandoi la facultate in Bucuresti. ( ziua lui e in iulie)

Pe timpul vacantelor vorbeam foarte mult, dar nu inteleg de ce acum nu-mi da nici macar un sms sa vada ce fac. Mi-a dat unul de 1 martie, foarte frumos, acum nu a dat.

Singurul motiv pentru care nu as vrea sa rup legatura cu el sunt amintirile si faptul ca m-a ascultat cand n-o facea nimeni, dar m-am plictisit sa-l astept mereu, cu lunile, sa nu dea nici un semn de viata.

Voi ce credeti? Nu cred ca a gasit acolo o fata e ultimul an de liceu, apoi o sa plece de acolo.
crying

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu am avut relatie la distanta sincer ti-o spun ca e o iluzie /amagire,la fel ca si tine imi cream en gandurii da are pe altul /da spune adevarul,sti chesti care apoi devin obsesie /paranoia, e ceva normal ca sa il vrei langa tine, dar daca te iubeste nu te lasa balta chiar asa, orice baiat potent trebuie sa se satisfaca si el sexual tu poate il satisfaci emotional, practic i completezi viata sau poate ca vb cu tine de plictiseala, cand v-ati intarnit nu tia propus nimic?

| WYW95 a răspuns (pentru RAY):

Cand ne-am intalnit nu-mi placea de el, eram amici, i-am prezentat orasul si am vorbit despre facultate. De propus... A spus doar ca o sa ne vedem la Bucuresti ca "nu scapi tu asa usor de mine", ca ar fi super daca am face revelionul acolo, a mai spus ca daca poate anul asta mai vine pe aici pe la mine prin oras.

| corbulalbrosu a răspuns:

Viata reala a demonstrat ca o relatie poate fi solida doar in cazul in care cei 2 protagonisti se intalnesc si se ating fizic nu doar spiritual. Oricat de mult te-ai stradui sa mentii in viata o relatie virtuala vei constata ca incet incet aceasta se va transforma in ceva fara forma si fond si va esua din cauza lipsei activitatii sexuale. Oricat ne-am amagi,"dragostea" este parte componenta a vietii noastre, deci fara sex real nu putem deveni satisfacuti oricat ne-am iubi in plan spiritual. Invariabil va interveni rutina care va asterne "cenusa"si va stinge flacara iubirii. Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Esti (sau poate nu!) fata mare si ar trebui sa intelegi ca el deja ti-a dat papucii. Este uimitor cat de usor accepta unele fete gogoasa ca iubitul este atat de ocupat incat nu are timp nici macar sa raspunda la un singur telefon pe zi.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu este interesat de tine, si e clar ca nu este, mai bine iti vezi de viata ta. Am fost si eu intr-o relatie la distanta si nu puteam avea destul din ea. Vorbeam zilnic.

| danNn95 a răspuns:

Incearca sa il suni si spune-i ca iti este dor discutiile dintre voi, etc si daca veti fi la facultate in acelasi oras si va palceti si aveti sanse sa fiti impreuna nu renunta la el, doar din cauza unei distantari unul de altul