| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de cineva cu care sa vorbesc, sami spune ce ar trebui sa fac. M-am indragostit de o prietena de fapt sincer nu cred ca mai suntem nu mai vorbim mai deloc si regret foarte mult. La un moment dat mi-a dat impresia ca simte ceva pentru mine insa acum nu ne mai vorbim crying(..si ma doare foarte tare sufletul din cauza asta. Am nevoie de cineva cu care sa vorbesc, sa-mi dea un sfat. Va rog simt ca ma prabusesc nu am fost niciodata mai indragostit ca pana acum. O iubesc enorm, dar eu nu i-am spus. E foarte mult de spus si de aceea daca se poate sa vorbim prin ya.hoo

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Pfff!
Tipa e doar o copila imatura care se joaca si e in cautare de noi ''aventuri'', noi baieti pe care sa-i joace pe degete.
Te aborda doar cand prietenul ei era ocupat, ori cand se certau apoi cand nu avea incotro venea la tine.
Acele ''te iubesc'' erau doar glume, ii place sa-si marcheze teritoriul si voia va tu sa te indragostesti.
Prieteni nu ati fost niciodata, nu asa se comporta doi prieteni buni. Nici pe departe.
Ce ar trebui sa faci? S-o lasi in pace, si sa-ti cauti alta fata potrivita tie. N-o placi, e doar acea ambitie s-o ai.
Atat!
Las-o! Nu e de tine!
Risti sa devii chiar tu, victima ei!

7 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Zici ca ''mi-a dat impresia ca simte ceva pentru mine''. Pai nu e clara treaba?
S-a indepartat pentru ca ea ti-a dat de inteles ca isi doreste ceva mai mult, si astepta sa primeasca acelasi lucru, si cum tu ai ales ca te ascunzi dupa deget, a preferat sa se indeparteze.
Caut-o!
Da-i un simplu mesaj ''Hei! Ce mai faci? Mi-e dor de tine, si mai ales, sa comunicam ca inainte''
Vezi ce-ti raspunde, apoi ii propui sa iesiti, iar acolo o sa-i spui c-o placi si iti doresti mai mult.
Dar nu incepe sa-i zici ''simt ca ma prabuesc, te iubesc enorm''.
Ci doar ca o placi, nu trebuie sa pari disperat c-o s-o sperii.
Succes!

| Markusfrtt a răspuns (pentru NoSmile):

I-mi poti da un id, ca sa te pot contacta sa vorbim mai multe? Binenteles daca vrei happy

| NoSmile a răspuns (pentru Markusfrtt):

Prefer sa discutam prin mesaje, aici pe site, in privat.
Astept!

| Markusfrtt a răspuns (pentru NoSmile):

Din pacate nu pot sa-ti trimit mesaj deoarece statusul de membru junior nu permite asta. Am sa-ti zic dc cred ca mi-a dat impresia ca ma place. Ne cunoastem de 4 luni, de cand am inceput scoala(liceu), ea s-a transferat in clasa mea impreuna cu alte colege din clasa in care a fost ea. La inceput nu mia atras atentia, nu am vorbit deloc cu ea. Apoi dupa o saptaman, primesc pe mesaj pe facebook de la ea, si ma intreaba ce fac.Asa am inceput sa vorbesc cu ea.La fel s-a intamplat si in alte seri mi-a trimis din nou, si in felul asta ne-am imprietenit, vorbeam mai mereu pot sa spun. Felul cum glumea cu mine, glume de genul ca ma iubeste si multe altele. Se uita si deferit parca la mine se uita insistent de multe ori o surprindeam ca se uita la mine. Apoi dintr-o data a inceput sa ma ignore si am intrebat-o de ce, si mi-a zis un motiv(mai exact ca colegi cred ca avem ceva unul cu celalalt ca ne intelegem mult pre bine), apoi alta data cand a inceput din nou sa ma ignore, adica nu prea mai vorbea cu mine nu avea pofta de mine, eu ca uun prost am inceput sa o ignor si eu, iar cand a venit la mine sa imi ureze la multi ani eu i-am intors spatele de suparare si am plecat iar ea s-a suparat foarte tare pe mine. Apoi peste cateva zile i-am cerut scuze si i-am spus ca am fost suparat pe ea pe ea (a observat ca sunt suparat inainte sa ii intorc spatele). Atunci cand am adus voarba de ce mi-a zis ia prima data, cand a inceput prima data sa ma ignore a inceput sa evite subiectul, imi zice "Mda, infine".Iar acum nu mai vorbim, nu cred ca mai suntem prietenisad.La inceput inainte sa inceapa totul cu ignoratul, ea m-a intrebat de cine sunt indragostit si eu in gluma i-am spus ca de ea chiar daca spuneam adevarullaughing.Eu nu i-am spus ca o iubesc, desi ea crede ca nu pentru ca o data i-am spus ca nu o iubesc crying(. Deci, ce crezi ca ar trebui sa fac? Simte ceva pentru mine?
PS: Ea are prieten din pacate laughing))

| Markusfrtt a răspuns (pentru NoSmile):

Multumesc mult pentru ajutor. Orcum am sa vorbesc cu ea despre chestia asta.Eu o credeam diferita de majoritatea fetelor, dupa felul cum se comporta. Dar se pare ca este o persoana falsa, iar sub masca aia se ascunde o alta persoana din pacate.Multumesc inca odata pentru ajutor. happy

| NoSmile a răspuns (pentru Markusfrtt):

Daca se comporta doar cu tine asa, probabil ar fi fost diferita.
Insa, circumstantele spun altceva.
Data viitoare sa fii mai atent si nu te mai lasa orbit de doi ochi frumosi si doua buze sarutabile.
Succes!
Te pup!

| Markusfrtt a răspuns (pentru NoSmile):

Salut! Am vorbit cu acea fata si i-am spus ca noi nu am fost prieteni niciodata dar neaga si zice am am fost si ca inca suntem (ceea ce nu cred). I-am zis ca ea ma ignora din cauza glumelor alea si mi-a raspuns tot la fel "nu neaparat" i i-am spus ca nu neaparatu ala pentru mine inseamna da, ca din cauza aia ma ignora. Pe ea o deranjeaza ceva la mine ori tot ce ai zis e adevarat, ca ea e doar o copila. La ce ai spus inainte ca e ambita sa o am, nu stiu ce sa zic, inima mea spune altceva sad

| NoSmile a răspuns (pentru Markusfrtt):

Pfff!
Tipa e doar o copila imatura care se joaca si e in cautare de noi ''aventuri'', noi baieti pe care sa-i joace pe degete.
Te aborda doar cand prietenul ei era ocupat, ori cand se certau apoi cand nu avea incotro venea la tine.
Acele ''te iubesc'' erau doar glume, ii place sa-si marcheze teritoriul si voia va tu sa te indragostesti.
Prieteni nu ati fost niciodata, nu asa se comporta doi prieteni buni. Nici pe departe.
Ce ar trebui sa faci? S-o lasi in pace, si sa-ti cauti alta fata potrivita tie. N-o placi, e doar acea ambitie s-o ai.
Atat!
Las-o! Nu e de tine!
Risti sa devii chiar tu, victima ei!