| DEX a întrebat:

Am nevoie de o idee happy Dupa mama prietenei mele, eu cu ea ar trebui sa fim despartiti de 1 luna, avem 6 luni impreuna >:" si nu o las happy, as vrea o idee. cum sa-i zica prietena mea mame-i ei ca inca suntem impreuna thinking ( mama ei e impotriva ) Ps : nu vreau sa-mi spune-ti ca e simplu sau doar sa-i spuna asa. laughing pentru ca nu va merge asa happy Astept! Si va multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

Da de ce sa ii spuna? Vedeti-va mai de treaba, continuati asa "clandestin", pentru ca daca ii va spune pana la urma, mama ei tot impotriva va fi, nu isi va schimba parerea mai mult ca sigur si riscati mai mult asa. Atata timp cat sunteti cuminti, si incercati sa va purtati de grija cat mai mult, nu trebuie sa va faceti probleme. Asta e, trebuie sa va impacati cu ideea, ca cel putin pentru o perioada, mama ei nu va va accepta relatia. Si de ce sa o intaratati ca sa spun asa cand puteti pastra totul pentru voi? In mod normal, nu as da un astfel de sfat, si anume minciunica, dar stiu cum e. si e mai bine pentru voi sa "share-uiti" cat mai putine. Ai grja de prietena ta si mai lasa sa treaca niste luni si atunci poate mama ei, cand va afla ca tu ai grija de ea de atata timp, se va mai inmuia si isi va da ok-ul big grin Bye-bye

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De ce mă-sa nu te vrea? O avea femeia motivele ei!

| Onitzz a răspuns:

Am facut si eu o astfel de chestie si m-am ascuns de parinti luni intregi.
Intr-un final a aflat mama singura. nu i-am spus eu si a iesit taraboi. Ne-am certat rau dar pana la urma m-a lasat sa fiu cu el daca a vazut ca nu poate rezolva nimic. dar si cand m-am despartit de el a fost cea mai fericita laughing
Asa ca un sfat pentru tine. ai cat mai multa grija de ea si nu o presa tu sa le spuna parintilor despre voi. poate intr-o zi cand mama ei va fi in toate foarte bune ii poate spune ca inca te mai place pe tine si d'astea. dar sa nu ii spuna direct ca voi doi sunteti impreuna pe ascuns.

| laviii a răspuns:

Pai sa o duca mai mult pe prietena ei pe la ea si cand vrea sa iasa cu tine ii spune ca vrea sa iasa cu prietenele sau sa-i spuna ca are un proiect la stiu eu ce si vine la tine daca nu dupa ore ii spuune ca i`a tinut mai mult la scoala ca o avut o problema de rezolvat( inventeaza ea ceva) cam cateva saptamani rariti intalnirile ca mama ei dupa aceea sa o lase afara sa nu izca ca deiaia se cere ca sa iasa cu tine. sper ca te-am ajutat. Succes la mintithee heelaughing Numai binee:*