| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgentă de ajutor! Nu ştiu cum să fac să scap de un băiat. De doi ani de zile stă pe capul meu, îmi zice că mă place şi că vrea să fie cu mine. Eu nu vreau să fiu cu el pentru că a fost cu o colegă de liceu şi nu pot să-i fac ei asta, ştiu că o să se supere pe mine. Sunt momente când îl consider draguţ dar si momente (ca acum) când nu îl mai suport. Mă stresează, îmi face întruna complimente, mă sufocă. Nici nu intru bine pe facebook că imi şi trimite mesaj, mă intreabă dacă îl iubesc. Nu înţeleg CUM POŢI SĂ TE UMILEŞTI ÎN FAŢA CUIVA CAND AUZI MEREU CĂ NU AI ŞANSE?!
I-am spus de 100 de ori că nu vreau să fiu cu el, i-am explicat asta... nu înţelege. Peste un an plec la peste 500 de km în alt oraş, la facultate. Nu vreau să stau un an cu cineva ca apoi să plec (i-am explicat şi asta). Ştie unde lucrez, îmi are nr. de telefon de la colega mea.

Nu am încredere în el. E un om cu 2 feţe, e orgolios, se enervează repede. Când nu e ca el pune botu'. Dacă îi spun că nu vreau să fiu cu el, o să mă caute la muncă. O să facă în aşa fel încat să se razbune şi ştie că spunându-i colegei mele că vorbeam o să mă simt prost, o să inventeze lucruri.
Nu merită să fiu cu el, dar el tot încearcă să mă convingă. ÎMI BAGĂ PE GÂT TOATE CHESTIILE ASTEA. NU IL SUPORT. NU VREAU SĂ FIU CU EL. E BATUT ÎN CAP! NU ÎNŢELEGE CE II EXPLIC. CUM FAC SĂ SCAP DE EL? ARE 23 DE ANI DEGEABA...

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ignora-l si nu-i mai raspunde la provocari. Poate asa, renunta de buna voie sa te mai streseze cu prezenta lui.

| sofisis a răspuns:

Nu il mai baga in seama deloc. Blocheaza-l peste tot si daca dai nas in nas cu el sau te intreaba... ii spui simplu ca tu nu ai nimic de impartit cu el si nici nu iti doresti.

| Lawliet14 a răspuns:

Dar esti norocoasa cand cineva te iubeste asa. Cand o sa pleci, va fi mai simplu. Daca nu intelege nici cu vorba buna. Ai incercat sa-i explici, pe un ton prieteneste? Sa-i dai si lui sanse de viitor, sa fie optimist adica? Cu vreo alta bineinteles.

| WolfGhost a răspuns:

Esti sigura ca i ai spus ca nu il placi in cuvintele corecte? Daca te ai lalait si i ai spus pe ocolite degeaba.
Comportamentul tau fata de el il face sa fie asa.
El incearca.Nu are nimic de pierdut.

| Buzincu_Ana_2000 a răspuns:

Stai si tu cu el, incearca. apoi cauta un motiv sa va despartiti, dar din cauza ta, insealal sau etc. si se va supara pe tine