| anamaria0974 a întrebat:

Buna TPU este un baiat la scoala care ma tot streseaza ii place de mine dar mie nu-mi place de el si vreau sa fim decat prieteni dar el ma tot intreaba daca vreau sa fiu prietena lui si i-am spus ca nu vreau de nu stiu cate ori dar nu intelege si nu stiu cum sa scap de el va rog ajutati-ma cum sa fac sa-i explic lucrul asta incat sa inteleaga si sa nu se supere pe mine si sa ramanem prieteni dau funda kiss

3 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Parerea mea este; sa-l iei deoparte,intr-un loc retras,si sa-i spui cu adevarat ce simti; dar nu in felul acesta,,nu vreau sa fiu cu tine'' pentru ca el crede ca la un moment dat tu vei ceda, sa-i explici cu adevarat ceea ce simti si nu vrei de la el doar prietenia lui. Daca acest lucru nu va functiona sfatul meu este sa te indepartezi de el o vreme, ca el poate chiar s-a indragostit de tine cu adevarat sau poate fii doar un simplu capriciu...

| Catcherintherye a răspuns:

In situatia asta sunt si eu. spuinei ca nu esti interesata dar NU II SPUNE CA ESTI CU ALT BAIAT pentru ca se va supara si mai tare eu incerc sa nu il bag in seama si pana la urma tot nu merge...hmmm thinking incearca ca ii spui ca nu esti interesata si ca vreti sa ramaneti numai prieteniwinking

| FunnKyGirl a răspuns:

Mama suntem in aceeasi situatie adica si eu sunt asa cu vecinu meu mai bine ar fi sa fi nepasatoare cu el adica sa nu-l mai bagi in seama si sa-i spui asa chiar daca tie putin rusine sau nah "ca nu vreau sa fiu cu tine nici intr-o viata nici macar in vise si nu ma mai stresa ca poate nici prieteni nu o sa mai fim"si ai sa vezi ca o sa se simta putin prost dar o sa inteleaga o sa-ti fie poate mila de el cand o sa-ti faca un botisor de copil nevinovat dar asta e ii intorci spatele bafta