| manuilegal a întrebat:

Am nevoie urgenta de un sfat. Nici nu stiu cum sa imi incep povestea. e destul de complicat. Sper sa ma ajutati.

In urma cu 7 luni un prieten foarte bun de-al meu cunoaste o fata, dupa cateva zile o cunosc si eu de la el. Aceasta fata pe nume Ana-Maria este o fata de milioane si mi-a pus capac de la prima vedere. Darsad Habar nu aveam ce sa fac era prietena prietenului meu, asa ca am asteptat!
Dupa 1 luna prietenul meu pe nume Cristi ii zice Anei sa imi caute o prietena de-a iei sa iesim toti 4.

Imi gaseste o fata o colega de -a ei Madalina! o fata draguta la prima vedere, dulce atragatoare dar, care ascundea multe.

Eu si ana maria aveam o relatie de prietenie venea pe la mine pe acasa impreuna cu cristi. meregeam mereu impreuna pentru ca, Cristi nu avea masina.
Dupa vreo 5 luni de relatie intre cristi si ana au inceput sa scartie lucrurile, ana il iubea foarte mult plangea mereu. si cristi imi da mereu ocazia sa ma apropii de ea. De ex imi zicea du-te te rog si ia-mi cheile de la ea sau te rog du-te si ia-mi telefonul de la ea pentru ca ne-am certat. Mergeam la ana si luam ce trebuia sa iau iar aceasta plangea si eu incercam sa ii dau sfaturi mi se rupea inima din cauza ei. simteam ca innebunesc cand vedeam ca, Cristi isi bate joc in halul asta de o asemena fata.

Relatia mea cu Madalina mergeam ok, dar aceasta imi facea tot felul de chestii. si eu o iertam desi nu era genul meu.

Dupa 7 luni Cristi s-a despartit de Ana - Maria, intre mine si cristi se cam racisera relatiile de vreo 2 luni deoarece acesta isi achizitionase o masina.

Acum 6 zile i-am zis Madalinei sa iesim la un suc dar sa o aduca si pe ana cu ea pentru ca vreau sa vb ceva cu ea. AM iesit eu Madalina Ana si cu un alt amic de-al meu.

Ana se astepta sa ii zic ceva de cristi pe care il iubea nespus de mult dar nu a fost asa eu i-am zis ca prietenul meu a vrut sa vb cu ea.
Defapt interesul meu era sa o vad si sa fac cumva sa ii fur numarul de telefon. totul a mers ok.
Parca Dumnezeu a vrut sa se intample asa in aceeasi zi am primit un telefon care mi-a confirmat cat de zdreanta era madalina pentru ca nu pot folosii alt cuvant. Eu m-am saturat si am hotarat sa inchei relatia cu ea definitiv deoarece nu mai suportam.

Seara nu m-am putut abtine si am sunat-o pe Ana maria am vb cu ea la tel i-am spus ca scopul meu a fost sa o vad pe ea nu sa-i fac cunostiinta cu nimeni. si ca am vrut sa ii spun asta cu mult timp in urma dar era cristi la mijloc. Ana crezand ca sunt pus de cristi sa ma dau la ea m-a chemat la prietena ei la scara sa stam de vorba si am stat de vorba.
I-am explicat tot ce s-a intamplat intre mine si madalina si am incercat in acelasi timp sa o consolez si pe ea explicandu-i ca mi-e foarte drag de ea si ascund asta de cateva luni de zile bune.
Ana a inceput ma inteleaga. Am stat o noapte intreaga pana dimineata la ora 8 in fata scarii imbratisati.
De 6 zile sunt cu ea. Dar acum apar mai mult intrebari la mine care nu au raspuns.
ce sa fac: Cristi nu stie de relatia mea cu ea, madalina nici atat. si mie si ei ne e foarte greu sa ne aratam deoarece ei ii e foarte frica sa nu fim judecati de prietenii.

Eu tin enorm de mult de mult la ea cand o vad imi tresare inima. Dar ea imi spune mereu ca o sa fie foarte greu sa il uite pe cristi.
Asta ma deprima, desi simt ca si ei ii sclipesc ochii cand ma tine in brate si ca ii e foarte drag de mine.

Ce sa fac? Ce parere aveti? CU ce am gresit eu ca iubesc o fata care e prietena cu prietena mea si este si fosta prietena a prietenului meu.
Imi e foarte greu sad
Vreau sfaturi. sunt atat de bulversat sad Nu stiu ce sa mai fac.
Ajutooooooorrrrrrr

Răspuns Câştigător
| Pacala a răspuns:

N-ai gresit cu nimic. Daca prietenul tau chiar iti este prieten, va accepta relatia pe care o ai tu cu fosta lui prietena. Daca fosta ta prietena nu accepta relatia ta, e problema ei, nu a ta. Daca prietenul tau nu accepta relatia ta, la fel, e problema lui. Iubiti-va si lasati deoparte ce spun altii despre voi doi. Daca va e bine voua, asta e tot ce conteaza.

7 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Prietene, eu spun sa faci jocul corect. Trebuie sa inchizi subiectul Madalina si sa porti o discutie cu prietenul tau Cristi. Tu trebuie sa te poti impaca cu tine.
In ceea ce priveste judecata prietenilor nu cred ca trebuie sa va faceti prea multe griji. Ei vor judeca oricum.
Iti doresc sa dai dovada de multa intelepciune!

| BubuLina999 a răspuns:

Sunt de acord cu ce a spus familia mai sus.nu trebuie sa te simti vinovat cu nimic. tu trebuie sa vb cu cristi si madalina ca sa clarificati lucrurile. tu mergi inainte. si cum spunea foo21okur trebuie sa ii zici baiatului de relatia voastra ca apoi nu sti ce se intampla...
si nu ai de ca sa te simti bulversat, asta e viata merge inainte.

| DorelSudoru a răspuns:

Zii lu ana aia sal dea dracu pe cristi ca nu mai arenici o legatura si daca vrea sa continue cu tine (viata merge inainte). despre prieteni dai dracu si pe ei daca comenteaza ca tu esti cu ana(daca o iubesti asa mult)

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Mare inginerie... daca fata aceasta ANA e de acord sa fiti impreuna (o sa il uite pe Cristi, eventual), iar Madalina e o zdreanta ii spui ca s-a terminat treaba intre voi si eventual ramaneti prieteni/"dusmani" si cu baiatu asta Cristi la fel, trebuie anuntat. Acum acest Cristi daca e baiat de treaba o sa te/va inteleaga, daca nu o sa incerce sa se dea iar la fata ta (Ana) numai ca sa iti bage bete in roate, si cu siguranta fata o sa puna botu la mangleala lui pentru ca asa sunt fetele, aproape intotdeauna sunt prostite de fostii tovarasi. Si cel mai bine e sa ii spui baiatului acum ca daca omu o sa isi revedice fata peste ceva timp, si fata o sa vrea impacare ("ultima sansa happy" ), o sa suferi ca fraieru, macar clarifici situatia din timp. Sper ca ai inteles ce vreau sa te avertizez. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de prost poti fi incat sa stai cu o "zdreanta" atata timp si sa nu-ti dai seama! Acum o faci zdreanta dar cand erai solo a fost buna. Ai un caracter foarte urat. Daca Ana nu o sa vrea sa fie cu tine cine stie ce o sa spui si despre ea.

| axye a răspuns:

Stii? uneori sa fi sincer trezeste suparare dar si intelegere cu timpul. Daca intr-adevar o iubesti, ai putina rabdare cu ea. Iubirea nu o poti grabi. Vorbeste mereu deschis cu ea, si sincer eu zic vorbiti cu toti. Dupa un timp sigur vor intelege.

| madalinutsa a răspuns:

Chiar nu ai gresit cu nimica, relatia aceia s-a incheiat mai ales ai zic.ca isi si batea joc de ea, ii explici situatia la cristi si daca iti este prieten in adevaratu sens al cucantului va intelege...plus de asta cat timp o stat el cu ana, tu ai tacut nu te-ai bagat intre ei doi, deci chiar nu ai gresit cu nimica.