| raaaa a întrebat:

Am o curiozitate daca ea e virgina si gen ajunge sperma in pasarica ei sau gen doar lichidu ala de pe penis de atunci cand esti excitat, poate ramane insarcinata? Ea fiind virgina

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca orice fata care a ajuns la varsta la care are deja menstruatie, poate sa ramana insarcinata in cazul in care indiferent prin ce mod, sperma ajunge in interiorul vaginului. Virginitatea nu reprezinta o piedica/bariera care sa impiedice formarea unei sarcini in cazul in care sperma ajunge in vagin in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie + ziua ovulatiei si eventual chiar si in ziua urmatoare. Lichidul preejaculator asa cum este produs de catre glandele bulbouretrale, NU contine deloc spermatozoizi. Insa se poate contamina prin amestecarea cu resturi de sperma provenite de la o ejaculare anterioara, si daca barbatul nu a urinat intre timp, in concluzie/deci poate contine spermatozoizi, insa numai/doar in anumite situati/conditii cu totul deosebite. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poate ramane insarcinata.

| mihai69 a răspuns:

Virginitatea NU este metodă contraceptivă.
Dacă e în perioada fertilă, e foarte posibil!

| Necunoscut112 a răspuns:

Am şi eu o curiozitate: nu ţi pare că eşti penibil "gen"?

| Yon1470 a răspuns:

De la lichid nu ramane insarcinata, doar daca ii pui sperma cu lingurita in vagin!