| carmen81 a întrebat:

Am o intarziere de menstruatie si nu stiu din ce motiv am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative, ultima menstruatie am avut-o pe 29 septembrie pe 3 noiembrie am facut primul test si negativ azi dimieata am mai facut unul la fel ce se intampa mai astept ciclul sau ma duc de pe acum la medic?

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Daca ai facut 2 teste de sarcina si au iesit negative sigur nu esti insarcinata. Am avut si eu pe la 19 ani o luna in care nu am avut menstruatie. Am descoperit in timp ca am o inflamatie a unui ovar, lucru care doctorii nu i-au dat inca de cap de ce si cum sa o trateze. Mai asteapta si tu, nu intra neaparat in panica, poate ca ti-a fost rece si de aia. Fa o baie fierbinte, un vin rosu, eventual ceva exercitii fizice si s-ar putea sa vina singur. Daca tot intarzie sa apara, poti sa te duci la un doctor ginecolog sa te controleze sa nu ai ceva mai rau. Ai grija de tine.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu esti insarcinata, desi pentru maxima siguranta ai putea sa faci un test si maine dimineata din prima urina. Iar maine, obligatoriu la ginecolog. O intarziere de peste 10 zile in absenta sarcinii semnifica adesea o probleme serioasa care nu trebuie neglijata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata dar trebuie sa mergi urgent la medic pentru investigatii pentru ca ceva nu este in regula.

| bOom a răspuns:

Du-te la medic. E ceva in neregula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xista emei carora le intarzie ciclul dar e bine totusi sa faci n control este o perioada destul de mare chiar daca testele sunt negative este posibil sa fii insarcinate