| danutber2000 a întrebat:

Am o întârziere de 9 zile la menstruatie, am făcut 2 teste de sarcina unul vineri unul azi dimineață, ambele negative și un test de menopauza tot negativ, menționez că iau anticoncepționalele de 24 ani, care ar putea fi cauza întârzierii, sa mai fac un test de sarcină, aștept un răspuns, mulțumesc

4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Probabil incepe premenopauza. Incepi si te confrunți cu dereglări menstruale, uneori pot apărea luni in care nu ai menstruație alteori vine de două ori pe luna.

| LisaJulie a răspuns:

Nu cred ca este nevoie deoarece de cele mai multe ori anticoncepționalele sunt cauza întârzierii menstruației

| danutber2000 explică (pentru LisaJulie):

Mulțumesc dar este prima dată când pățesc așa ceva

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Ce consumi pe zi? Obișnuiești sa sari peste mese?