| minumi a întrebat:

.. Acum vreo luna am inceput sa vorbesc cu un tip de la facultate. Toate bune si frumoase, am iesit de cateva ori, baiatul fiind destul de evident in ceea ce vrea, pana in momentul in care mi-a spus ca e in proces sa se desparta de prietena lui. Am ramas putin uimita, deoarece prima data am vrut sa ma retrag din genu asta de relatie, insa am zis sa incerc totusi. Am fost impreuna o saptamana, iar dupa cateva zile acesta imi spune ca se impaca cu ea... Si ca nu regreta nimic din faza cu noi. M-am simtit destul de aiurea, pana in momentul in care acesta a continuat sa ma caute in fiecare zi si sa imi spuna ca tine la mine si ca vrea sa ramanem prieteni. Incercand amandoi aceasta posibilitate, intr-o seara de iesit in oras, el m-a sarutat si mi-a spus ca i-a fost foarte dor sa ma sarute si ca tine foarte mult la mine, si nu stie ce sa faca. Intrebarea mea : De ce face toate chestiile astea? Si daca le face, de ce nu renunta la ea? Am uitat sa precizez ca iesim aproape in fiecare zi si la sfarsitul fiecarei iesiri ma ia in brate.

Răspuns Câştigător
| Zumbalaarebeca a răspuns:

Simplu a vazut ca tu desi sti ca are pe altcineva accepti sa fii cu el de aceea face toate astea poate a mai incercat si cu altele dar ele au spus STOP in schimb tu ai mers mai departe stiind ca el are o rel, daca ii placea atat de mult de tine nu mai umbla cu prietena lui in schimb se vede de la o posta ca este un tip caruia ii place sa alerge dupa doi iepuri vorba aia!

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca esti o fata conservatoare si nu iti place "sportul extrem", eu te sfatuiesc sa rupi orice relatie cu el. Ceea ce vrea flacaul asta de la tine este sa fii a 5-a roata de la caruta. Ea va fi cea pe care o va tine "de buna", iar tu vei fi "un hotel" (asa cum spune si melodia, din cand in cand se va opri la tine). De aceea ti-a spus de existenta ei, poti sa fii sigura ca ei nu-i va spune nimic de tine, iar prin faptul ca iese cu tine in fiecare zi, nu face decat sa se dedice perioadei necesare ca sa te convinga sa-i faci jocul. UN PORC!

| morena a răspuns:

E un mare iubaret! Si daca s-a atasat si de tine, ca si de cealalta, va fi greu sa se decida ce va face! Poate asteapta sa va hotarati, una din voi, sa renuntati le el! Nu vrea sa raneasca pe nimeni! Acum depinde de ce se va intampla, daca ai rabdare si il vrei, trebuie sa intelegi in ce situatie e bagat!

| alexandru04 a răspuns:

Pai. poate ii o minciuna ca are alta prietena.sau poate vrea sa se culce cu tine atatahappydin cate ai scris inca nu a-ti facut asta.

| dragutza_1869 a răspuns:

Scuze ca o spun. dar nu fi "usoara"...fii tare si arunca-l in trecut.treb sa te tii mindra sa-l ignori. tii usor cind te gindesti ca saruta alta?(asta daca tii la el, daca nu sa-ti fie paralel cite are, du-l de nas)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea ta a fost urmatoarea:"De ce face toate chestiile astea?" e foarte logic pentru ca ii permiti! pentru ca iti place sa umbli cu barbati care au acasa prietene, pentru ca te considera o usuratica si vrea sa te fu*a.Esti cam grea de cap.Adica tu cum crezi ca poti sa arati in ochii unui barbat daca vede ca tu stai cu el si ca iti convine ca el mai sta cu alta? Iti spun eu el se vede un macho ca sta cu 2 si pe o zdreanta. Dar tie ti-ar conveni sa ai un prieten si el sa mai umble cu o nesimtita ca tine? Esti o usuratica sa spui cu atata seninatate ca de ce face asa e chiar culmea adica dupa ce sti ca esti pe locul 2 in viata lui mai ai si pretentii.Zau de le inteleg pe astea ca tine. Vrei sa ai statutul de amanta multumeste-te cu frimituri. Mie scarba de persoanele ca tine! Am uitat ca tu esti...studentawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai nu mai face pe victima ca tu esti singura vinovata. A dracu viata unu fara gagica n-ai gasit.Ai grija ca roata se intoarcewinking