| ZeulMuschilor a întrebat:

Am o intrebare, deci cand ma masturbez in maxim 30 sec imi dau drumul, asta daca gasesc un video p0rno bun, e si din cauza ca sunt virgin? As vrea sa rezist mai mult si am descoperit crema pentru masturbare si cica se intensifica placerea, asta inseamna ca o sa-mi dau drumul si mai repede?

Mentionez ca nu sunt sub 18 ani

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea excesiva duce la ejaculare precoce si imposibilitatea sexului cu o femeie.

| doctorandus a răspuns:

In anii '70 ideea ca masturbarea produce ejaculare precoce era o ipoteza cu probleme, in secolul XXI este pseudologia fantastica. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

Ca afirmi ca valabile flogisticul, eterul luminifer sau ca masturbarea produce ejaculare precoce, cam tot dracul ala e.

Poti citi mai multe pe http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum am recomandat și altora :

Te aștept cu mine în tura cu bicicletă 80-120 km, pauza doar de o gura de apă, o gustare rapidă, de o umplere de bidoane la vreo cișmea, sau refill apa/suc la benzinărie și pedalat încontinuu 25-30 km/h media. Sa mai ghinion sa bata și vântul din față ca atunci va fi 20 km/h media și ce efort depui aici. Apoi când ajungi acasă nu mai chef de masturbare. Din lipsa de ocupație ai timp de făcut chestiile astea.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu câștigi absolut nimic prin a te abține de la masturbare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu zic sa nu te masturbezi. Dar cam este o problemă când faci din asta o obișnuință. Și când faci din asta o obișnuință, mai bine practici sport, obosești bine organismul, la final nu vei mai avea nevoie de nimic.

| ALM2000RO a răspuns:

Nici eu nu sunt sub 18 ani, sunt tot virgin și mai bag o labă la porno pe la 7-10 zile. Nu știu ce să zic, pe mine mă ține tot foarte puțin dar nici chiar 30 sec. Eu pe vremuri puteam da laba o jumătate de oră -în adolescență, la începuturile descoperii mele, să zic așa happy - ...acum nici eu nu rezist mai mult de 5-10 min sad
Cât de des te masturbezi? Încearcă să rărești un pic frecvența, poate astfel de va ține mai mult.
Și încearcă crema aia, eu zic că n-ai nimic de pierdut happy