| Alexandru_Paul_1994_5ple a întrebat:

Am o intrebare prietenei mele trebuka sa ii vina ciclul pe 13 martie si suntem in 19 martie am facut sex doar protejat si ne am spalat inainte cat si dupa, ne am si masturbat da ne am spalat cu sapun din abundenta inainte nu inteleg de ce nu ii vine...si an facut si cu prezervativ acesta testandu l la final... de ce nu vine ciclul? sau cat intarzie?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate are ciclul neregulat si de aceea.
Stresul intarzie ciclul!
Cum ai testat prezervativul la final, ai suflat in el?!

| Violleta2022 a răspuns:

Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la partida de sex.

| Emilian65 a răspuns:

Poate a mai fost si alt baiat cu care iubita ta a facut sex neprotejat.

| AleexisViol3t a răspuns:

Posibil sa fie o întârziere, o mica dereglare care se intampla la majoritatea fetelor uneori.

| Briosacuafine a răspuns:

Poate fi o intarziere normala, din cauza dereglarilor hormonale sau a stresului. Si eu m-am speriat intr-o perioada, caci mi-a intarziat doua saptamani. Nu are simptomele respective pentru menstruatie? Gen sani sensibili la atingere, durerosi. Daca le are ar trebui sa-i vina curand. Luati un test de sarcina ca sa stati linistiti, e ieftin.