| laurica_6042 a întrebat:

Am o intrebare simpla, dar nu stiu ce sa fac. va rog sa ma ajutati. deci, acum cateva saptamani un baiat de care sunt super indragostita m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, si bineinteles ca am acceptat, dar el a aflat despre fostul meu prieten ca ma tot sacaie cu intrebari de genul:vrei sa ne impacam, mi-e dor de tine, etc si a inceput sa faca crize de gelozii si ne-am despartit. dar eu inca il iubesc si, am aflat de la un prieten de-al lui ca si el inca ma mai iubeste si nu stiu ce sa fac, daca sa il intreb daca ar vrea sa ne impacam sau nu. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vrei să rămâi lângă el,dacă nu poate înţelege situaţia asta simplă?
Oricum,tu pe el îl iubeşti.
Dacă s-a despărţit de tine pentru un asemenea lucru nesemnificativ,atunci nu te merită.
Şi dacă el a reacţionat aşa acum,gândeşte-te cum va reacţiona pe viitor,imaginează-ţi doar...
Sper că nu ai de gând să fii sclava lui.
Nu merită să te mai implici.
Ai şi tu un suflet,ai nevoie de afecţiune şi înţelegere şi nu de indiferenţă.
Dacă el a plecat de lângă tine,te înjoseşti în faţa lui cerându-i să se întoarcă la tine?
Nu merită.
Un băiat are datoria de a te respecta, de a te înţelege, de a te face să te simţi bine lângă el şi de a te iubi.

7 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Da ar trebui sa vb cu el.ori prin sms ori in fata
Este pacat sa stai departe. daca va iubiti nuh?
Impcati-va...du-te sh sp-ei

pa, pa

| Oana14_6751 a răspuns:

Pai spune-i adevarul ca tie nu iti mai place de fostul pr si ca de fapt pe el il iubesti ffff mult ...si ca daca nu il iubeai nu acptai sa mai fi cu el ...si ca oto timpul l-ai respin pe fostul pr

si sal intr daca sa vrea sa va impakati iar daca zice da ar fi bine sai dai ign lu fostul tau pr pe mess ...si ar fi bine sati schimbi nr de tel daca il are fostul prwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca daca a facut crize de gelozie si a fost violent cu tine, mai bine las-o balta...ca nu merita. Oricat l-ai iubi. Daca nu,mai incearca,si explica-i ca fostul tau numai are nici o sansa cu tine(daca intr-adevar numai are), si schimba-ti nr de tel, si pe mess da-i ignor fostului...

| UnTriunghiEchilateral a răspuns:

Daca ti la el spune-i ca vreti sa va impacati

| laurica_6042 explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri. dar a trebuit sa aleg doar un castigator.

| deea17_7941 a răspuns:

Daca tii asa mult la el si esti convinsa ca si el tine la tine, incearca sa vorbesti cu el! nu cred ca este necesar sa'i ceri tu lui sa va impacati, incearca sa'l faci pe el sa puna intrebarea asta. explica'i ca tu n'ai nici o treaba cu fostulwinkingdaca tine la tine va crede in tine!>big grin

| cristina_2740 a răspuns:

Vorbesti cu el sim va impacati