| freza1902 a întrebat:

Am o intrebare strict pentru fete si anume!
de ce nu recunosc fetele ca nu mai sunt virgine atunci cand sunt intrebate?
si dupa ce se dovedeste acest lucru, dau din colt in colt, cauta scuze, etc! este ceva care pe mine unu ma enerveaza la culme!
parerea barbatilor o cunosc! este aceeasi ca si a mea! nu vreau sa o spun, nu vreau sa jignesc!

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai nu toate fetele nu recunosc, sunt fete care recunosc ca nu mai sunt virgine... dar sti de ce unele nu recunosc? Din cauza conceptiei care o au unii barbati, care daca o fata nu mai e virgina repede arunca afirmatii aiurea, poate le e rusine sau cred ca baietii le vor cataloga sa nu mai spun cum;
SI sincer, e oarecum si vina baietiilor care spun ca fetele care nu mai sunt virgine sunt nu stiu cum si apreciaza mai mult o virgina.Atunci ele nu recunosc de teama ca baiatul sa nu ii dea papucii sau sa nu isi faca baiatul o impresie gresita.
Totusi depinde de fiecare in parte, la baieti e mult mai simplu si stau lucrurile diferit... dar sa iti spun ceva, tu daca auzi ca una a facut-o cu nu stiu cati ce iti trece prin minte? Dar cand auzit ca una e virgina, normal ca ai alta parere. Dar fata care a facut-o cu mai multi, poate ca a iubit acei baieti sau cine stie, normal ca baieti vin cu acuze si reprosuri si fetelor nu le place sa spuna ca nu mai sunt virigne ca sa nu fie luate la rost si catalogate asa cum multi baieti obisnuiesc sa jigneasca o fata care nu mai e virgina.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E treaba lor daca mint sau nu!

N-ai tu treaba cu ce au ele intre picioare!

Mi se pare grosolan sa intrebi o fata de virginitate atata timp cat nu ai o relatie cu ea!

La cum pui intrebarile, cred si eu de ce te-au mintit!

Zici ca in himen ne sta caracterul!straight face

De baieti ce sa mai zic, la cum mintiti voi de nrul partidelor, satisfactia fetei, ingheata apelelaughing Asa ca nu va mai luati de fete, mincinosilor, care supradimensionati tot inca de cand va da casul la gura!

Specific ca, totusi, nu fac parte dintre fetele acelea, dar nu mi-a placut 'tupeul' cu care intri cu bocancii plini de noroi in viata privata a altora!

E treaba fiecaruia ce face!

Salut!

| Flav a răspuns:

Dar ce BARBAT intreaba o femeie daca este virgina?

| stresu a răspuns:

Draga domnul freza1902 alte probleme existentiale nu ai decat daca fetele eu humen sau nu? Cat de ciudat ar fi ca sa stau la masa cu cineva sa beau un suc si sa ma intrebe daca "mi-am pus-o" sau nu, mai ales daca nu vrea sa aiba o relatie cu mine.
Stii de ce fetele se abtin? DIn cauza mentalitatii stupide instituite tot de barbati ca virginitatea ar fi nu stiu ce comoara, cand nu e deloc. Mai aud fete lasate de partener pentru ca nu au sangerat la primul contact, de parca si-ar putea controla fiziologia.
Multi tipi vor neaparat sa fie ei primul din viata partenerei, de parca ar avea vreo relevanta, asa ca daca a avut deja 2 parteneri, na nu mai satisfaci standardele.
Eu, urand mentalitatea asta lasam sa se inteleaga ca nu sunt, chiar daca eram; asa scapam de superficiali.
Asa ca recomandare: data viitoare cand vezi o fata intreb-o ce film a mai vazut, ce a mai citit, unde a mai fost si nu cu cati a facut-o.

| Corina a răspuns:

Dar tu de ce esti asa de indiscret?

| Stefania a răspuns:

Pai. le este rusine sau poate ca le est frica ca le violeaza cinevasad. Asa sunt fetele "mai mincinoase
"winking...nu ciar toate, dar in lumea de azi nu prea gasesti fete care sa nu mintawinking.

| Corinne a răspuns:

Buna!
Poate pentru ca le este rusine.Mai ales daca locuiesc intr-un oras foarte mic sau un sat unde toata lumea vorbeste daca vreo fata de a lu X nu mai este fata mare.
In unele cazuri, unele fete nu recunosc ca si-au pierdut virginitatea ca sa le creada lumea cuminte si nici decum c_ _ _e sau poate sa nu`si pierda actualul iubit.
Dar sunt fete care recunosc acest lucru si chiar le place sa continue fara sa-i pese de ce spune gura lumii sau baietii. Dar fiecare fata face ce vrea cu viata/virginitatea ei chiar daca unele regreta mai tarziu.(Parerea mea big grin )

| rebeca a răspuns:

Pai ce sa-ti spun... buna intrebare.In afara de cele care nu recunosc de proaste ce sunt sau crezand ca asa rezolva ceva...sunt multe care nu spun pentru ca exista acest mod de a gandii la unii baieti, si anume daca si-a inceput viata sexuala ce sti cu cati a fost, e o c***a, etc, etc. Iar dupa ce i-ai dovedit o da din colt in colt ca nah, sa duca minciuna pana la capat.Aceea este o femeie careia ii este foarte greu sa recunoasca cand a gresit, parerea mea.
Iti doresc sa ai parte de cat mai putine astfel de persoanewinking

| 2696 a răspuns:

Pentru ca fetele tin foarte mult la virginitatea lor si prefera sa spuna ca mai sunt deoarece majoritatea baietilor le place ideea de a fi primii ( ma rog primul)

| NinaY a răspuns:

Mda. ei bine, din cauza unei tampite, toata scoala zice ca nu mai sunt virgina cand de fapt eu sunt. voi, barbatii, chiar credeti ca ne'ari fi rusine sa recunoastem?!

Răspuns utilizator avertizat
| aripifrante a răspuns:

Nu recunosc pentru sepot gandi ca te pui cu ele doar pentru sexwinking poate si ele vor o relatie mai buna decat sex, altele le e rusine ori s-au dat seama ca au facut o prostiewinking

| Adelina_2192 a răspuns:

Majoritatea fetelor mai ales cele minore considera ca daca "sunt virgine", sunt privite ca niste fete la locul lor, cuminti, cu capul pe umeri etc. Dar sa nu uitam ca sunt fete care folosesc celelalte orificii numai de dragu de a ramane virgine! Iar acelea numai fete cumintzi nu sunt!

| oana_8373 a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru tinebig grin:tu ce parere ai despre o fata care a intretinut relatii sexuale(doar cu o persoana sau doua pentru ca tinea la ele) si despre una care e virginathinking ai mai vrea sa fi impreuna cu o fata care nu mai este?winking

| freza1902 explică:

Acel anonim caruia ii este frica sa isi dea numele aici! ala cu mucii!
prietene in cazul in care materia ta cenusie este sub nivelul marii te-as ruga sa taci! intrebarea a fost puna intentionat in mod ironic! nu stiu daca cunosti sensul acestui cuvant! mai bine taci daca nu stii sa te stergi la fund macar, si intrii aici sa te aflii in treaba sau de plictiseala asa! taci ca e mai bine asa! sincer! don't tell anyone

| freza1902 explică:

Nu sunt indiscret in discutii! dar nu mi se pare normal ca in momentul in care esti cu o tipa! si ti la ea oarecum, si esti cu ea in pat, dezbracati, ea sa te minta in halul asta! iti zice nu facem acum mai asteptam un timp sa nu stiu ce! o intrebi ironic! ce mai esti virgina? ea soune da! iar cand vine momentul ala iti dai seama ca ai asteptat degeaba! adica unde-i respectu frate! mie imi place adevarul! de ce nu spune de la inceput!
nu vreau sa o fac cu tine pentru ca u apoi sa ma lasi! daca vrei ne cunoastem mai bine si apoi vine si asta!
nu asa pai nu imi baga nici macar degetul pentru ca sunt virgi!
hai. hai las-o! since! cine nu este de acord cu mine sa ma contrazica!

| freza1902 explică:

Mesaj pentru i'mperfect(a)!

tin sa te anunt ca nu sunt asa indiscret cum ma crezi.nu pun intrebarea asta tuturor fetelor pe care le vad pe strada! eu vorbeam de ftl cu care ai o relatie, ajungi la un punct cand esti cu ea in pat! si ea iti spune lucrul asta!
oricum intrebarea mea este pusa in mod ironic nu ma intereseaza ce cred fetele stiu deja la varsta mea (20 de ani) cred ca am suficienta experienta incat sa imi dau seama de multe chestii! si nu ma laud asa cum ai spus!

eu am pus intrebarea in ideea ca fetele se vor simti la acest "atac"! si vad ca a functionat!winking tongue

| freza1902 explică:

Draga domnule STRESU...
eu nu am precizat acest lucru! greseala mea!
eu nu pun aceasta intrebare in loc de "ce mai faci"
intrebarea asta a fost pusa unei fete cu care aveam o relatie de 1-2 saptamani! eram cu ea in pat...etc.intelegi!
la care la un momentdat ea imi spune ca nu acum.am zis OK respect asta!
dupa care! imi spune stii ca eu nu vreau pentru ca inca sunt!straight face ok! foarte bine!
dar mai tarziu peste 1-2 saptamana. sa o fac cu ea si sa nu fie! iar eu sa o intreb! pai ziceai ca u.ca sa te astept sa am rabdare cu tine etc! ea cauta scuze! (aveam 18 ea 19) nu era o varsta la care sa spui ca este mica si etc ce ati raspuns voi pe aici! ti se pare frumos lucrul asta?
oricum pe mine nu ma intereseaza un raspuns exact! stiu de mult lucrurile astea! am pus intrebarea mai mult la misto! sa vad daca se simt fetele la acest mic atac! si vad ca a tinut tonguewinking
cu "drag" pentru "amicul" meu strsu!
sper sa intelegi ce am vrut sa spun suntem barbati si nu trebuie sa intrebam asa ceva! nu am pus intrebarea asta niciodata!winking

uite pentru baietii care nu stiu! acesta intrebare daca este pusa amana contactul sexual cu fata!winking
asa ca nu intrebati daca vreti sa o duceti mai repede in pat! oricum la intrebarea asta proasta 70 % din fete raspund cu DA chiar si atunci cand nu este asa! tongue
succes!

| Alinutza_8819 a răspuns:

Hai sa iti zic de ce nu recunosc unele fete ca nu mai sunt virgine...pentru ca voi tot deauna cand auziti ca o fata nu imi e virgina spuneti despre ea ca este C****. Poate de aia nici nu zicem pentru ca stim ce urmeazatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e simplu: din acelasi motiv pentru care tu nu recunosti ca inca nu ai invatat sa-ti sufli mucii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai li s-a intins cite o capcana la fiecare si le-a prins 2-3 insi si le-a luat cam fortat si le-a fost rusine sau au fost amenintate si n-au apelat la lege. Sa nu care cumva sa-ti treaca prin cap ca i-a placut vreuneia ca nu poate fi adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce bun simt sau fina educatie indeamna unul care se considera barbat sa puna o asemenea intrebare?
Si cum o intrebi: Am o mare curiozitate, mai esti virgina?
Ma indoiesc de faptul ca - daca ai o prietena cu care comunici foarte bine si cu care ai o relatie serioasa! - nu iti raspunde sincer la intrebare!
Problema e a frustratilor si indoctrinatilor, a mitocanilor si indiscretilor, nu a persoanei care n-are nicio datorie sa va raspunda voua la intrebari prostesti!
Fiecare isi traieste viata cum vrea, condus de propriile principii, daca le are!
N-ai jignit? Reciteste ce ai scris!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu asa sa nimerit sa raspunda ele