| YukiLove a întrebat:

Am o mare curiozitate, la aceasta intrebare vreau sa-mi raspunda si fete si baieti. Sunt curioasa ce insemna iubirea in aceasta lume, ce inseamna iubirea pentru oameni? Deci, ce inseamna iubirea pentru voi?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea se iubeste ca sa nu ramana singura, se iubeste de frica sau de dragul de a avea o familie in viitor ori de a face multi copii ca sa lase mostenitori. Pentru mine nu are farmec iubirea.

| Cypronge a răspuns:

Dragostea/iubirea e un sentiment pe care fiecare persoana il percepe diferit si sentimentele in general sunt aproape imposibil de descris. Raspunsul difera de la o persoana la alta, nu cauta explicatia si nu incerca sa cataloghezi un sentiment ci traiestel.

| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Multi nu stiu ce inseamna iubirea.
Iubirea nu este doar atractie fizica, mangaieri, saruturi, iubirea este atunci cand esti mereu alaturi de persoana iubita si poti sa-l intelegi in momentele in care nimeni nu-l intelege.
Iubirea este mai presus de orice unde nu exista teama de a fi inselat.
Frumusetea fizica dispare oricum, un exemplu ar fi in momentul in care cei doi se satura unul de celalalt, iubirea mai este atunci cand 2 oameni imbatranesc impreuna.
Iluziile care ne fac sa iubim si sa ne simtim indragostiti sunt viziunea noastra, chiar daca putem vedea, frumusetea fizica ne orbeste si cei care au un handicap " sunt orbi" ei cunosc intr-adevar ce este iubirea!
Numai bine!
pa, pa

| Adry05 a răspuns:

E sentimentul de la care pornesc doi oameni ca apoi să se unească, şi să formeze o familie. Din nefericire, dragostea e din ce în ce mai dificilă cu fiecare generaţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O stare de neliniste, care te priveaza de libertate si te face vulnerabil in fata persoanelor respective. Iubirea aduce cu sine suferinta, tristete, dar si fericire, insa in cazuri foarte rare. Iubirea e ca un ''joc'', ori ai noroc, ori ai ghinion. In 95% din cazuri, cei care iubesc ''platesc'', fiecare dupa cat a ''investit''.

| blueheart a răspuns:

Hei! Pentru mine iubirea este cel mai frumos sentiment al unui om. Traiesti viata persoanei pe care o iubesti,uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb. Iubirea inseamna daruire,incredere,sinceritate, magie.
Iubirea exista in noi, ea ne conduce, ea ne face sa fim ceea ce suntem.
Iubirea este sentimentul fara de care nu se poate trai, e ceea ce te face uman. happy

| Love4Music a răspuns:

Iubirea este sentimentul de implinire sufleteasca, cand ai pe cineva aproape pentru care ai face multe sacrificii doar sa.iti fie aproape

| DaniAdrian a răspuns:

Nu poti sa descrii iubirea, ce poti sa spui despre ea, e ca atunci cand te indragostesti, te simti implinit/a, vrei sa stai numai cu ea/el, nu stiu cum sa o mai zic dar, e frumos, cand vei iubi vei vedea si tu ce inseamna cu adevarat o iubire.

| Anonymous95 a răspuns:

Iubirea nu poate fii explicata in cuvinte.

| eevvaa a răspuns:

Iubirea este ceea ce intinim odata in viata cred eu, adica nu este chiar dese ori intilnita.Este sentimentul care te face sa fii obsedat de o persoana.

| Eusiatat01 a răspuns:

Din punctul meu de vedere iubirea este sentimentul de implinire. Adica: ceea ce tie iti lipseste gasesti la cealalta persoana si invers. Si astfel te simti implinit/a si fericit/a.

| CosminutzaAdee a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos si tot o data cel mai dureros lucru.Cand iubesti o persoana cu adevarat vrei sa fi mereu langa ea si sa-i arati cat de mult o iubestihappy.Ii ierti orice greseala chiar si ce-a mai imposibila de iertat. Oricat de mult ti-ar gresii sentimentele tale nu se schimbahappy. Dragostea e ceva magic si este cel mai frumos dar de la Dumnezeuhappy:*