| alessya a întrebat:

Am o mare dilema daca am facut sex neprotejat cu 6 zile inainte sami vina ciclu e posibil sa raman insarcinata? Mentionez faptul ca am un ciclu neregulat si nu a ejaculat in mine. ( Mi'a intarziat 10 zile )

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da e posibil. Nu te poti baza pe metoda calendarului daca nu ai ciclul regulat. Fa un test de sarcina la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat si data viitoare nu o mai face fara prezervativ.

3 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Fa un test de sarcina! Daca el a avut prezervativ si ai verificat prezervativul dupa ce ati terminat si nu a avut nimic nu ai ramas insarcinata. Dar daca nu ati facut cu prezervativ este posibil sa se fi scurs secretie ce contine si sperma. Deci fa test!

| byancutza a răspuns:

Pai chiar daca nu a ejaculat in tine este acel lichid care ii umezeste penisu inainte de contact iar acela contine si el spermatozoizi deci cel mai bine e sa faci urgent un test de sarcina

| optimista_5827 a răspuns:

Normal nu ar trebui. daca zici ca e neregulat probabil ca asta e problema.