| LoloSiis a întrebat:

Am o mare problema!
la scoala este un baiat foarte dragut, frumos si intelligent pe nume laurentiu (noi ii zicem laur),imi place foarte mult de el,dar la scoala ma evita nu vorbeste cu mine, iar pe mess vorbim.
cum pot sa fac sa fiu impreuna cu el?
credeti ca ma place?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Deci, depinde foarte mult in ce masura vorbiti pe mess, si despre ce. Si eu am trecut cu o fata prin aceeasi situatie, timp de vreo cateva luni bune, si suntem in aceeasi clasa! ( cls a 12-a ).
Era foarte ciudat deoarece noi stiam aproape tot unul despre celalalt, vorbeam pe mess mult, iar la scoala parca nu ne cunosteam. Mie imi era rusine sa ma bag in seama singur cu ea, iar ea astepta doar ca eu sa ma duc la ea, sa fac primul pas. De vreo saptamana ne vorbim si la scoala, pentru ca am facut eu un efort si m-am integrat in grupul ei de prieteni, de acolo totul a mers mult mai usor. Ma rog, la mine e mai complicata situatia, eu sunt topit dupa ea, iar ea ori nu stie ori nu-i pasa, dar sa ne intoarcem la tine.
Deci, dupa cum vezi, indiferenta aia cu care va tratati voi la scoala unul pe altul, poate avea mai multe intelesuri, nu vei stii niciodata ce simte pentru tine daca nu il "cauti" tu pe el prima, mai ales daca e timid.
Succes! happy

3 răspunsuri:
| SatanLovesYou a răspuns:

Doar ca vorbeste cu tine pe mess? De la asta ai dedus tu ca ar putea sa te placa? Fara suparare, asta e doar opinia mea, dar nu cred ca te place. Cel mai probabil te considera o amica. Iar "dragostea cu sila nu se face".

| superboys a răspuns:

Eu cred ca te place deoarece te evita sa nu arate ca te placa dar pe mesaje nu-i vezi emotiile.

| Aldea_Dinu_1969 a răspuns:

Sunt doua posibilitati. Daca esti sexy si dorita de alti baieti atunci mai are pe alta si te tine in rezerva, daca nu esti asa de sexy ca altele probabil n-ar refuza ceva sexual dar nici nu vrea sa se afiseze cu tine...