| NeveahMaria a întrebat:

Am o mare problemă, maine cand merg la scoala incep de la ora 10:00 (eu de obicei incep de la 12 învăt de dupamiaza sunt clasa a 10 a )iar băiatul de care îmi place este la liceu la mine si invaţa de dimineata si ne întâlnim doar joia si nu am curaj sa vorbesc cu el cand stau pe hol şi il vad îmi bate inima mai tare si ma blochez mereu, încerc să vorbesc cu el dar când mă apropi parcă îmi înghit cuvintele faza este ca şi prietena mea il place si îmi este greu sa ii spun ca si eu il plac pentru ca el i-a spus ei cand l.a intrebat daca o place a spus ca are iubită dar prietenul lui a spus "Pe cine ai B..., pe mama ca iubită, nu are iubită vrea doar sa scape de tine" si dupa n ne se uita si el şi prieteni lui cand trec pe hol. Şi ei chiar il plac de 2 ani şi nu am avut de loc curaj si sa intru in vorbă cu el sau cum pot sa ii atrag atentia? Fara ca prietena mea sa se supere,ea spune ca este nesimtit dar nu este,el este inteligent, iubitor, corect, respectuos şi cuminte?

Răspuns Câştigător
| Mandreiv a răspuns:

Ii poti transmite prin intermediul prietenului lui si sa vezi cum reacționează iar in legatura cu prietena ta daca ea și-a încercat norocul si nu fost sa fie ar trebui sa înțeleagă.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa il uiti pe baiatul asta, ca nu va place pe niciuna dintre voi. Atata vreme cat nu este interesat sa va vorbeasca si chiar a mintit ca are iubita, tot ca sa il lasati in pace.
Nu te sfatuiesc sa-i vorbesti pentru ca te vei face de rusine cand te va respinge.
Este foarte clar ca nu este interesat nici de tine si nici de colega ta, de aceea va evita, de aceea nu va adreseaza nici un cuvant.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa vorbesti pe Facebook/ Instagram cu el poate e mai bine asa.