| Gumalamanaazecea a întrebat:

Am o mica problema.
Unui coleg de clasa ii place de mine inca de la inceputul anului.Tot insista sa stau cu el pana ce am acceptat. Am fost impreuna 2 saptamani,in vacanta de iarna,dar pentru ca stam la distante cam mari, nu ne-am vazut, vorbeam doar prin mesaje.Nu stiu cum ne-am despartit, la un moment dat nu ne mai dadeam mesaje, nu mai vorbeam intre noi.In fine, dupa aprox 1 luna, de 2-3 ori m-a mai intrebat daca vreau sa stau cu el,si i-am spus ca nu,ca am prieten. Zicea ca nu crede,intreba cine e maimutoiul ala, ma lua asa,un pic violent,de maini si se uita fix la mine,sau nici nu ma baga in seama. Acum vad ca iar se baga in seama,si mi-e sa nu ma intrebe iar...
Nu stiu ce sa fac. Chiar tine la mine sau e doar asa din prosteala? Pe de o parte n-as vrea sa stau cu el, e blond, ochi albastri, dar parca nu e genul meu.Pe de alta parte, in alea 2 saptamana se purta foarte frumos cu mine. El e zodia pesti, eu rac. Suntem clasa a 9-a.
Ce sa fac?

scuze ca am scris atat de mult.

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Problema nu e la el, ci la tine, pentru ca esti foarte nehotarata.
Gandeste-te bine, daca il placi sau nu, daca este sau nu este genul tau.
Indiferent ce decizie ai lua, spune-i-o si lui ca sa stie si el, pentru ca din ce povestesti tu el chiar te place, dar nu stie ce sa faca daca tu-l respingi.

4 răspunsuri:
| eXpreSSss a răspuns:

Fato nu o sa iti mearga... este prea impulsiv. Incearca sa il eviti ( in sensul sa nu ii mai accepti avansurile), spune-i prietenului tau ( daca ai) sa ia putina atitudine. Acum este treaba ta, faci cum crezi.

P.S Spafuri primite de la un baiat tongue cam rar ha? big grin

| Gumalamanaazecea explică (pentru eXpreSSss):

Momentan nu mai am prieten...chiar nu stiu ce sa fac. are momente cand se poarta foarte frumos, si uneori cand se enerveaza repede...l-am mai refuzat de 2 ori, acum chiar nu stiu ce "scuza" sa mai bag.

| eXpreSSss a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

Nu baga nici o scuza. Zii ce ai pe suflet, zii vere'n fata. " bai nene ma lasi? sau Hai ca poate iti mai acord o sansa, sau ma rog ce zii spui tu. Important este sa ai incredere in tine si sa ai curaju sa ii zici.

| Issaa a răspuns:

Si eu sunt rac si el e tot pesti laughing)