| Melora a întrebat:

Am o prietena care este geloasa pe mine doar pentru ca baiatul de care ii place ei ii place de mine. Se comporta foarte urat cu mine, daca fac o greseala imediat sare cu gura pe mine, se uita urat la mine si nici nu prea mai vorbeste cu mine. Baiatul acela se tine tot mai aproape de mine, incerc sa nu-l bag in seama doar pentru ea fac asta, ca sa nu o ranesc. I-am si cerut scuze, daca na cumva am ranit-o cu ceva de se distanteaza asa de mine si ea mi-a spus „Stiu ca sunt mai buna decat tine, de un milion de ori doar ca el e prea orb ca sa vada asta.". Nu e vina mea ca el s-a indragostit de mine si nu de ea. M-a si invitat o data sa merg cu el in oras, e tare amabil si dragut, ma atrage si pe mine oarecum doar ca sa nu o ranesc si mai tare pe prietena mea l-am refuzat, dar ei tot nu ii este bine. Ce sa fac? Crede-ti ca mai are vreun rost ca sa o readuc inapoi?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inseamna ca e o urata prietena ta. asta e cel mai nasol lucru la voi femeilor desi aveti prietene in sinea voastra daca vedeti ca acestea au admiratori turbati mai rau ca un caine bleahhhhh. daca iti place de el de ce nu te cuplezi? e vina ta ca esti frumoasa si prietena ta urata cu spume?

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu nu ai de ce sa-ti faci procese de constiinta.Se pare ca baiatul nu este deloc interesat de ea deci ar fi pacat sa il indepartezi deoarece pe tine te doreste de prietena.De asemenea comportamentul ""colegei"" este inadmisibil si te sfatuiesc sa-ti reanalizezi pozitia fata de ea.

| Doub a răspuns:

Astea sunt copilarii. Uaau. Chiar o mai numesti "prietena"?

| Danysan a răspuns:

Esti oarba femeie.Aia nu iti e prietena. Atata vreme cat baiatu a ales singur si tu ai fost aceia de ce nu profiti de asta.Pana la urma poate sa fie buna de 10 ori ca un baiat se uita la multe lucruri la o fata nu numai la aspect sa stii de la mister.Iesi cu el in oras si profita de ceea ce s-a ivit.Pana la urma nu tu te-ai dat la el ci el la tine. Cine se supara e fraier pentru ca nu il duce mintea sa vada cum stau lucrurile de fapt.

| Lawliet14 a răspuns:

E penibila, ar trebui sa te sustina ca sa fii tu cu el cat timp el te place si te atrage si pe tine. Mare lucru ca nu o place, n-ar trebui sa-ti puna tie piedici. Eu sincer nu stiu cel fel de prietena-ti este.