| Gandurinegre21 a întrebat:

Am o prietena de 2 luni. Problema e ca de vreo saptamana incoace ne certam pe niste chestii foarte marunte si nesimnificative, se supara din orice. Nu stiu ce sa mai fac, incep sa-mi pierd rabdarea, nu sunt genul care sa stea dupa o fata asa, dar de ea chiar a inceput sa imi pese, fiind cea mai lunga relatie a mea de pana acum. Ce ar trebui, sa am rabdare cu ea, sau sa termin pana nu ajung sa regret? Multumesc!

6 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Eu zic ca s-a plictisit si incearca sa ti-o arate.Propune-i despartirea sa ii vezi reactia si o sa te convingi singur.Din cate am inteles iti cam pierzi timpul degeaba cu eahappy

| Azµre a răspuns:

Discută cu ea față în față despre sinceritate, înțelegere și încredere, vezi unde este problema nu face degeaba așa decât dacă e geloasă sau știe că îi ascunzi ceva sau îți ascunde ea.
Discută cu ea!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Ca multe alte relatii, a voastra sufera din cauza lipsei de comunicare.
Incercati sa discutati despre asta, si sa ajungeti impreuna la o solutie.
Relatii mai bune si mai rele o sa ai toata viata, nu asta trebuie sa fie motivatia ta.
Trebuie sa te gandesti daca vrei intr-adevar sa fii cu ea, sau nu.

| Șurubelniță a răspuns:

Fa-o sa inteleaga ca aceste reactii ale ei, nu-si au rostul. Discuta cu ea pe tema asta, afla motivul pentru care se supara de fiecare data. Poate fi din cauza geloziei sau poate fi altceva la mijloc, nu poti sa stii daca nu vorbesti cu ea.
Daca nu vrea sa coopereze si iti va da raspunsuri de genul "nu conteaza", "degeaba iti zic ca oricum nu iti pasa de mine" s.a.m.d. las-o, ca nu se mai merita sa continui relatia cu ea!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Fata e prea geloasa, nu are destula incredere in tine, de aceea se supara! Incearca sa vorbesti cu ea, sa vezi ce are, de se supara din orice

Răspuns utilizator avertizat