| bonhiboana a întrebat:

Nu am avut decat 3 prieteni pana la 17 ani, ceea mai lunga relatie fiind de o luna[ si aia la 15 ani laughing] > La 17 ani m-am indragostit de un baiat. M-a vrajit ca nimeni nu o sa stea cu mine daca nu ma culc plus multe minciuni ff frumoase. In naivitatea mea m-am culcat cu el intr-o saptamana, virgina fiind laughing. Dupa ce m-am culcat cu el si-a aratat adevarata fata si au inceput jignirile, bataile si gelozia lui. Nu am rezistat decat 3 luni [ eu convinsa fiind ca o fata trebuie sa stea langa primul ei prieten ].
Dupa ce m-am despartit de el m-am dus la prietenul meu cel mai bun si am inceput sa plang. In teribilismu meu de copil m-am imbatat si am sarit pe prieten, el profitand de situatie laughing. Dupa 2 zile prietenu meu cel mai bun pleca la fac. in Tm parasindu-ma si el. Nu am mai aflat nimic de el 3 luni de zile. Si asa m-am culcat cu 2 baieti in nici trei luni de zile laughing

Dupa aceste experiente am cunoscut un baiat [actualu meu prieten ] care m-am facut sa ma indragostesc de el. La inceput eram indiferenta, m-am culcat cu el dupa 3 saptamani fara sa imi pese, imi bateam joc. Cu timpul am realizat ce baiat am langa mine si m-am indragostit iremediabil. Suntem de 1 an si 7 luni impreuna si el acum imi reproseaza [ ceea ce nu a mai facut pana acum ] faptul ca nu am fost virgina. Imi zice de X-uleasca care e virgina si la 18 ani si ca m-ar lasa numai pentru una virgina si chestii.

Eu nu inteleg, cat de important e sa fii virgina? Eu m-am culcat cu 2 baiati inaintea lui dar pe niciunul nu l-am iubit atat de mult ca pe el. De ce baiatii prefera fetele virgine?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e legat numai de virginitate, ci si de tipul de comportament. Nu e normal ca o minora sa nu fie virgina, te astepti sa aiba un comportament usuratic. Plus ca 3 parteneri pana la 17 ani este foarte foarte mult. E logic ca baiatul sa se teama, dar trebuia sa-ti spuna asta ed la inceput. Stia ca nu esti usa de biserica, stia ca ajungi repede in pat si ca treci cu usurinta de la un partener la altul (doi parteneri in 3 luni!). Nu vad de ce iti reproseaza acum. Trebuia sa se gandeasca de la inceput. Pana la urma asta esti tu si nimeni nu are voie sa te judece.
E nedrept din partea lui sa-ti dea exemple de fete virgine. Sigur ca marea majoritate a fetelor de 18 ani sunt virgine, e normal sa fie asa. Sigur ca marea majoritate a femeilor au sub 3 parteneri in viata. Dar tu nu esti asa. Eu as discuta serios cu el si i-as spune: baiete, eu asta sunt. Daca nu-ti plac, du-te cu Dumnezeu.

| monyk a răspuns:

Buna, nu poti sa fi virgina pentru.fiecare baiat cu care ai o relatie; fapta e consumata si nu vad de ce ti-ar reprosa dupa atata timp... daca nu ai fost virgina nu inseamna ca trebuie sa iti reproseze asta, daca tu la acel moment ai crezut poate ca cel cu care ai facut-o pentru.prima oara, e persoana potrivita, dar nu a fost asa.
Nu cred ca ar trebui sa conteze ce a fost, ci ce este, el trebuie sa te accepte asa cum esti si daca te iubeste, te respecta pentru. ceea ce esti tu, nu pentru.virginitate.Important e sa va iubiti si sa va intelegeti.Pt.un baiat e importanta virginitate, pentru.altii nu prea, dar oricarui baiat i-ar placea sa fie el primul dar asta nu prea se poate!
Prefera virginele ca asa au ei ocazia sa le invete pe ele, sa fie ei primii, o fata virgina nu a avut relatii intime cu alt baiat, normal ca le convine chestia asta.
Dar totusi, odata ce stia de la inceput ca nu mai esti virgina si a trecut destul de mult timp, nu vad de ce ar rascoli trecutul.
Vb.cu el serios si nu meriti sa ti se reproseze asta, e viata ta si nimeni nu are dreptul sa calce in picioare viata ta, trecutul tau, fiecare are un trecut si daca nu ai fost virgina nu e asa mare paguba ca doar atunci nu l-ai cunoscut pe el.
Ai mare grija de tine si daca iti mai reproseaza asta, nu ai de ce sa ramai alaturi de unu ca el, numai bine.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca e gelos si nu e bine ca n-o sa mai fiti impreuna mult in ritmul asta!

Spui ca il iubesti, atunci vorbeste serios cu el despre acest subiect!

| Dizzydizz a răspuns:

In 2 cuvinte:Nu te merita.
Pur si simplu cere i sa renunte la reprosuri, altfel tu vei fi cea care il lasa.
Explica i ca in ziua de azi putine sunt alea virgine.
Mai stai cu el 1, 2 saptamana.
Daca se poarta la fel, lasa l.Chiar crezi ca merita? Eu nu!
Si baieti sunt cat sa ajunga cate 2 pentru o ftlaughing
asa ca stay lina si lasa l.

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu toti baietii prefera fetele virgine. mi se pare ca esti un pic cam mica pentru atatea relatii si spui ca" nu am avut decat 3 baieti". din cate povestesti te vad foarte naiva si nu inveti deloc din greseli, le repeti.si totusi nu te vad prea afectata pentru ca vad ceva zambete in mesajul tau.baietii spun multe ca sa aiba o fata, dar nu tot ce zboara se mananca.incearca de acum inainte sa nu mai ai atata incredere in oameni mai ales in baieti pentru ca s-ar putea sa ajungi rau. te poate minti ca te iubeste ceva timp si te face sa te duci cu el in strainatate sau mai stiu eu ce si te scoate la produs.doamne fereste sunt atatatea cazuri.iti spun pentru ca te vad foarte naiva, foarte credula.asteapta sa cunosti un baiat nu mai sari pe el asa repede, sa il vezi si cu bune si cu rele, nu sari in patul lui de la prima intalire.ai grija de tine. multa bafta iti doresc.

| paramore a răspuns:

Nu vad nimic de ras aici, dar vad ca u tot pui laughing...sa inteleg ca faci haz de necaz:-snu e neaparat imp sa fii virgina, el abia acum dupa un an si ceva s-a gasit sa aiba de comentat? lasa-l sa isi ia una virgina dk gasestehee hee

| marymaryanne a răspuns:

Tu crezi ca e de ras? penibila situatie.eu mas ascunde ntro gaura sa jhu ma vada nimeni

| valy1233 a răspuns:

Depinde de cate ori te-ai "culcat" cu acei 2 baieti.tonguetongue

| ● Ďعw a răspuns:

Pai din moment ce "sparge" o fata se ajteapta de la aia sal iubeasca(normal daca aia nu e vreo panarama)si fata virgina nu are boli cu transmitere sexuala ca nu a mai facut-o. p cand altii prefere nevirginele pentru ca sunt mai experimentate...
si la o adica stii cum spun ei am o gagica virgina si se bucurastraight face da nu stiu daca`i ceva ft tarehappydupa parerea lor este.

eu ti-am zis ce am aflathappyde ce le prefera eihappy si inca ceva numai fi asa naivahappystii ei pot s-o faca cu o groaza ca na nu se pot calugari(asa spun ei) dar noi ca fete facando cu multi ajungem sub denumirea de "panarama"winking

| bonhiboana explică:

Am 19 ani. Experienta mea cu fostii prieteni s-a intamplat in urma cu 2 ani, deja am trecut peste si rad de mine cat am fost de credula big grin. Nu cred ca ar avea rost sa imi regret trecutul.

| bonhiboana explică:

Multumesc de raspunsuri, dar sa clarific ceva. pana la 17 ani am avut doar 3 prieteni cu care m-am pupat si atat. la 17 ani mi-am luat-o in cap. deh teribilism. acum am aproape 20.

Sincer nu stiu ce e bine ori sa fii avut 3 prieteni cu care sa ma fii culcat si toata lumea sa ma considere sfanta, pentru ca toata lumea crede ca actualu a fost primul. ori sa fii stat cu 30 si sa nu fii facut nimic cu ei, dar sa scoata vorbe despre mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da el a fost virgin de isi permite sa emita asemenea pretentii? daca nu esti fericita si te deranjeaza comportamentul lui, de ce mai esti cu el?

| biiancaB a răspuns:

tongue