| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena si acu cateva minute m-a sunat sa-mi spuna sa sia rupt himenul din greseala! e posibil asa ceva? n-am mai auzit!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Serios: nu si sunt destul de batran sa am o parere. Himenul se poate rupe accidental numai în conditii exceptionale, datorita pozitiei sale profunde si a elasticitatii, putându-se acomoda la unele solicitari (nu se rupe în timpul sportului – sarituri, bicicleta, calarie). Totusi himenul se poate rupe accidental în caz de cadere de la înaltime pe un obiect ascutit – crengi, bat, tulpini retezate. În cazul rupturii accidentale leziunile sunt intinse si pe vagin si în jurul organelor genitale. In gluma: a scapat vibratorul prea adanc.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, este posibil. În unele cazuri excepţionale himenul poate să se rupă accidental.
Numai bine!

| BRG a răspuns:

A dat tare cu castravetele

| vlaaddd a răspuns:

S-a aplecat si s-a rupt, deci da, e posibil.

| Dennys1521 a răspuns:

Da e posibil

| cristina_9853 a răspuns:

Nimenul se rupe doar in contact sexual. ori a facut sex sau s-a masturbat.una din cele 2. nu prea cred ca daca ar fi folosit OB-uri sa fi patit ceva. eu am folosit ob-uri de la 14 ani si nu m-au dezbirvinat

| urgentr a răspuns:

Da...ori a facut sex cu vreun baiat
ori s-a masturbat

funda?

| BBe_4834 a răspuns:

Da! Asta insemnand ca nu mai este virginastraight face!