| 342 a întrebat:

Am o problema...cu un baiat.Deci, acum cateva saptamani o prietena s-a cuplat cu un baiat.Mie atunci nu imi placea de el.In timp am tot iesit afara, nu prea vorbim noi ( eu si batul ala), dar nici nu ne spunem nimic.Adica vorbim, da nu se poate spune ca suntem apropiati.De cateva zile, prietena mea vrea sa se desparta de el, nu stiu ce de.Mie acum imi place de baiatul asta...Acum o zi cand am iesit afara nu si-au vorbit.Cred ca baiatul s-a prins ca vrea sa se desparta de el. Celelelte fete cu care am iesit ieri s-au dus sa il intrebe ce au. Acum as vrea sa il intreb pe mess ce are, de ce era suparat.Dar mi-e rusine sa il intreb, adica daca nu prea suntem apropiati? Ne vorbim noi, dar nu pe mess.Eu tot vreau sa il intreb de ce era suparat, pentru ca imi pasa de el.Sa il intreb? Sau sa nu ii zic nimic? Daca il intreb imi e frica sa nu zica ca il intreb asa din senin, cand noi nu sumtem prea apropiati.Va rog raspunde-ti!

3 răspunsuri:
| DANyi a răspuns:

Da, se vede clar ca il simpatizezi, ca iti bate inima pentru el, oricat ai nega. Da, intreaba-l pe mess ce are. E destul de sigur ca si el sa te placa pe tine si va avea o foarte placuta surpriza sa vada ca te interesezi de el, ca iti pasa de el. Nu te impotrivi, vorbeste cu el. Numai bine!

| Marry410 a răspuns:

Stii ma gandeam ca daca tot vrei tu sa vb cu el inventeaza un pretext..gen:"uite prietena mea nu-mi spune ce s-a intamplat poate ma lamuresti tu!" si asa intri in vorba cu el ..sau daca nu vrei lasa-l in pace si mai vb si voi afara si asa sa vb si pe mess, bafta!

| Anutsacpl a răspuns:

Mi-ar place sa vad un baiat spunand o povestioara asa. ar fi frumos sa-l intrebi tu ce s-a intamplat. bafta cu el :* oricum dupa ce-l intrebi sa nu ii pui intrebari stupide gen "da de ce" "ea ce a zis" ca o sa-l plictisesti/enervezi. :*. multa bafta