| NicollNikkyKv a întrebat:

Am o problema. deci sa incep cu inceputul...: Acum 3 luni am cunoscut un baiat... si tot am inceput sa vorbim si sa vorbim. El mai are o sora cu care eu ma inteleg foarte bine si ea mi-a spus ca i-a zis ca ii palce de mine si ca sunt frumoasa si de-astea. Si acum de cateva saptaman am inceput sa ma indragostesc de el.
Sorasa stie ca il palc da nu i-a zis nimic. Si as vrea eu sa ii zic, dar mi-e putin rusine si frica de raspuns. poate ca lui nu-i mai place de mine si cinestie ce o sa zica cand o sa-i spun eu ca il pla. Nici nu stiu cum sa-i spun asta cum sa incep cum sa ii spun s-asa. M-ai vorbeam prin msj sau pe mess, fb dar acum nu a prea mai intrat pe mine, poate ca e ocupat cu invatatul ca va da examenul nu stiu ce e. dar eu as vrea sa stiu de la el daca ma place sau nu sa imi zica el si nu pot sa il intreb pe cand sa-l intreb nu mai pot mi-e rusine si tot imi vine in cap ca cine stie ce va spune, stiu ca nu e genul acela sa " isi bata joc " dar ma c-am tem de raaspuns.
Vreau sa ma ajutati cu sfaturi cum sa-i spun, ce ar trebui sa fac. nu stiu ceva ce sa ma ajute muullt, si nu as vrea sa raspundeti doar asa pentru funda as vrea sa va gandit daca ati vi voi in locul meu ce ati face?!
Multumesc! :* FUNDA :*

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca chiar i-a zis surorii lui lucruri dragute despre tine eu zic sa il intrebi fara sa iti fie rusine happy

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
E mai rapid si mai simplu sa ii spui ca il placi intr un moment in care sunteti doar voi doi. Calea mai lunga ar fi, sa ii dai de inteles ca il placi prin vorbe si gesturi. Cred ca te place

| NnDWtf a răspuns:

Intreab-o pe sora-sa daca ii mai place de tine. Iar dupa aceea daca iti spune ca da, ii spui baiatului ca tie a inceput sa iti placa de el, ca iti place caracterul lui, si ca ai vrea sa stai cu el.

| JenniferD a răspuns:

Eu i-as zice surorii lui sa ii zica sa iesim la un suc in 3 iar imediat sora sa-si faca de treaba si sa ne lase singuri, cred ca ar fi cea mai simpla modalitate.incercarea moarte n-are, bafta!

| marius_3481 a răspuns:

Intreba-l acuma mai tarziu poate o sa intrebi degeaba crede-ma! lasa rusinea deoparte cu rusinea mori de foame vorba din batranihappy

| MihaiOmuNegru a răspuns:

Fara rusine Si intreaba-l repede pentru ca s-ar punea sa til fure altcineva iar tu sa te simpti prost...