| Inuyasha a întrebat:

Am o problema delicate nici nu stiu de unde sa incep dar.Cunosc o fata deja der 1 an de zile am fost 5 luni impreuna luna trecuta m-a parasit pentru un baiat pe care il cunoaste de 2 ani si e din alta tara si au avut o relatie pe internet la un moment dat s-au despartit cu mult timp in urma si au mai ramas amici, ea s-a indragostit de mine si ne-am combinat, dar cand ne-am despartit mi-a spus ca ii pare rau dar simte ca doar pentru el ea este facuta si ca el e unica persoana pentru ea am ramas foarte buni prieteni credeti ca mai simte ceva pentru mine din moment ce uneori ma lasa sa o pup si o sa o imbratisez credeti ca mai sunt sanse sa fim impreuna? Ce as putea sa fac sa o recuceresc.
Vreau sa mentionez ca ea are 15 si eu la fel si acel tip de pe internet are 19 ani a venit vara asta aici si cand eu cu ea eram impreuna la sarutat. Dar vreau sa mentionez ca acest tip o tine oarecum in lesa cum incearca sa ii zica ceva imd o ameninta ca el se sinucide sau ca se taie si chestii de genul.Cand eu cu ea eram impreuna el credea ca ei doi erau impreuna desi nu erau doar el credea si ea a incercat sa ii spuna ca nu sunt si atunci el nici nu a lasat-o sa termina propozitia si a luat niste pastile si a incercat sa se sinucida si nu i-am putut face nimic si ne-a distrus toata relatia.Mereu ea trebuie sa fie papusa lui ca altfel el se omoara.Deci din ce vam zis ce credeti despre toata situatia asta mai averm vreo sansa sa fim impreuna, avem vreo sansa sa se faca dreptate si sa scape cum ar fi din lanturile lui ma sunt sanse sa ma iubeasca? Ea mi-a spus ca nu Cand eram impreuna nu puteam fi ferictit deloc de el ne-a distrus tot. Ce credeti ca vrea de la ea credeti ca chiar o iubeste? Vara ast a venit aici si a stat o luna si ea tot a incercat sa il convinga sa stau cu ei o singura data am venit a doua oara ea s-a enervat si mai zis sa vin indiferent ce zice el... si atunci el a fugit prin oras. si ea a trebuit sa fuga pe strada dupa el sa vina inapoi acasa...ca el cica ma uraste.Amandoi avem 15 ani el are 19 face 20 anul viitor si e indragostit de ea credeti ca chiar o iubeste sau doar vrea ceva de la ea? Credeti ca ea mai tine la mine si ma mai doreste? Cum sa fac sa o recuceresc? Eu chiar o iubesc si tin la ea enorm niciodata nu am vrut sa fiu cu ea ca sa o bag in pat si chestii de genul.

2 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Daca ati ramas prieteni ar fi momentul sa aveti o discutie serioasa in care s-o intrebi in ce directie se indreapta relatia ei. Daca o sa fie nevoita sa ramana cu respectivul doar pentru ca ii este frica de gesturile lui. Ea probabil acum e intr-o situatie foarte dificila si ar trebui sa-i amintesti ca ceea ce aveati voi era o iubire sincera ce are ea acum e un santaj emotional.

| vladutz_7059 a răspuns:

U pari un baiat de treaba din ce ai scris acolo un raspuns sincer din partea mea este ca :eu nu cred ca ala tine la ea doar vrea sa ajunga unde vor majoritatea si daca ai stat cu ea de un an trebuie sa lupti in continuare nu te da batut nu pot sa zic metode pentru ca eu nu o cunosc nu stiu ce ii place ce nu dar u stii, profita o cunosti foloseste tot ca avantaj al tau ex:ii plac trandafiri sa zicem cumpara un buchet cat mai mare lasi un bilet in el explicandui ca ti la ea si ca suferi etc, si il lasi in fata usi si pleci fara sa te vada acum u stii ce ii place profita