| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

Sunt inca o adolescenta, si pot sa spun ca am inteles deja care e menirea vietii, sa inveti sa iubesti tot ce ai.
Pe scurt, as vrea niste sfaturi, si sa va spuneti parerea. Acum ceva timp am cunoscut un baiat, si pot spune ca pe loc m-am indragostit de el. Ne intelegeam perfect dupa ce ne-am imprietenit, si timp de 3-4 luni bune a stat cu mine prin cluburi, cu amicii, dar fara sa avem ceva serios. La un moment, m-a intrebat daca as vrea ceva serios, si am raspuns un 'Da' din toata inima, pentru ca eu deja tineam la el... Am stat luni bune impreuna, peste jumatate de an. Chiar daca existau certuri zilnice din nimicuri, chiar daca ne-am despartit de cateva ori, el tot la mine se intorcea, si tot pentru mine s-a schimbat. A venit si momentul cand am avut eu prima experienta sexuala, si pot sa spun ca asta ne-a unit mai mult; dar dupa cateva zile de la acea intamplare, eu am plecat din localitate, el promitandu-mi ca totul va fi ca inainte, dar ne-am despartit dupa o luna de la plecarea mea si am ramas acolo cat am putut mai mult, asta intamplandu-se in vacanta de vara. In acest timp el a iesit, a stat si cu alte fete, si mie-mi spunea ca ma iubeste si ca am fost prima fata la care a tinut.
Cand am ajuns inapoi 'acasa', am stat cu el de cateva ori, dupa care si-a facut o prietena, actuala in momentul de fata. Pot sa spun ca inca nu m-am obisnui cu gandu ca s-a terminat, ca e cu aceasta, pentru ca el inca vorbeste cu mine, sunt probabil singura careia ii poate spune tot, chiar daca ne-am spus cuvinte grele si ne-am jignit reciproc.
Cu toate acestea, mi-a spus foarte clar ca pentru mine nu mai simte nimic, si ca ii pare rau pentru tot ce s-a intamplat, si ca ramanem prieteni doar sa nu credea lumea altceva. Alteori imi spune ca nu ar vrea sa ne certam pentru simple banalitati
Nu stiu ce sa mai cred. Ce ar trebui sa fac? Alta relatie nu pot sa am si nu cred ca voi iubi pe altcineva.happy

Răspuns Câştigător
| ofataoarecare a răspuns:

Trebuie sa incerci sa il uiti.sincer.pentru ca el ti-a spus clar ca nu mai simte nimic pentru tine.el s-a despartit de tine in timp ce tu erai in vacanta, nu te iubea indeajuns de mult incat sa te astepte pana vi din vacanta.nu a ezistat sa se dea la alta ceva in genu.si sa iti spun si ca toti baietii spun ca "esti singura fata la care am tinut cu adevarat":-)ai sa vezi ca asa e.cand o sa ai alt prieten ai sa vezi ca acelasi lucru iti va spune si el.:-)Ar trebui sa te gandesti la o alta relatie,dar de data asta sa te gandesti mai bine si mai profund,pentru ca daca te gandsti asa vei gasi baiatul potrivit pentru tine, unul care sa te iubeasca mult si sa te respecte si sa iti fie devotat:-)
si in legatura cu contactul sexual, data viitoare sa o faci cand esti 100% sigura ca te iubeste si te respecta si ca iti este devotat, ca sa nu repeti din nou greseala de dinainte si sa revii din nou la aceeasi poveste ca si cu fostul prieten:-) Bafta! Sper ca te-am ajutatkiss

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici ca prieten nu te merita mai bine il lasi dat la o parte si iti vezi de viata ta.

| RawrLexa a răspuns:

Arata`i ca ai initiativa,ca nu esti viata lui [pentru ca vezi, si-a luat`o in cap:-s]demonstreaza`i ca tii ca un prieten bun la el si incet incet el va simnti ceva din nou pentru. tine, mai ales ca ati avut relatie sexuala:p
Funda?

| ofataoarecare a răspuns:

Atunci pe scurt ar trebui sa uiti de el si sa iti gasesti si tu altul ca si el
Numai sa ai mare grija:-)
Noroc scumpa, sper ca te-am ajutat cu cevakiss

| Medis a răspuns:

Asculta aici fata, ca sa nu mai suferi... niciodata nu exista prietenie adevarata intre un baiat si o fata. Chiar daca ati vrea, nu se poate pentru ca unul sau chiar amandoi o sa va indragostiti de "cel mai bun prieten" adica pe scurt o sa va indragostiti unul de celalalt. El sigur vrea altceva de la tine. probabil vrea sa se impace cu tine cand s-o desparti de tipa respectiva, dar o prietenie sincera nu poate exista.
Take care!

| ViseleSuntSacre a răspuns:

Nu pot.

| ViseleSuntSacre a răspuns:

Ofataoarecare: nu este asa, am simtit chestia aia, pentru ca niciodata nu mi-a impus. Am preferat sa-l las la altele, doar ca sa nu-mi impuna chestia asta... si poate aici a fost si greseala meahappy sau nu; oricum, pe deoparte imi pare bine ca s-a intamplat, ca nici in ziua de azi nu s-a laudat, si pe de o parte rau, ca o sa-l am in suflet toata viata.
Si in legatura cu tinutul, sa stii ca l-am crezut, ca era un baietas mistocar, care flirta, se pupa cu toate oriunde si asa, si dupa ce a stat cu mine, s-a schimbat, parca a mai deschis ochii.

| Iuli113 a răspuns:

Uita de el daca te iubeste se va intoarce sau fa-l gelos prefacandu-te ca iesi cu un alt baiat.

| mikyshor_9531 a răspuns:

Ce sa zic mai Lady S...Mai bine uita de el...Esti si frumoasa si desteapta iti poti gasi altul destul de repede, numai ca acum nu a venit vremea ta! Si nu ii cauta tu ca te vor cauta ei! Iar de R. nu pot sa iti spun decat sa il uiti si sa treci peste, a fost prea de tot, ceea ce a fost intre voi! In fine. Bafta:*