| LEGOOOOO a întrebat:

Am o problema foarte dificila. Eu am 21 de ani si am o relatie cu un baiat de aproximativ 1 an si jumatate. Intre mine si el exista iubire. Cel putin stiu ca el ma iubeste foarte mult, dar eu nu il iubesc asa de tare, varul lui si cu mine ne placem enorm, putem spune ca avem o relatie, eu cu varul iubitului meu ne ascundem foarte mult, nu ne putem rezista unul altuia. Eu cu varul iubitului suntem de nedespartit, am fost surprinsi odata de sora lui in timp ce ne sarutam de abia am scos-o la capat... In urma nu cu putin timp am aflat ca sunt insarcinata, dar nu cu iubitul meu ci cu varul lui, varul iubitului meu a aflat si ma implorat sa nu avortez ca acel copil este iubirea mea si a lui, eu cu el ne iubim foarte mult, dar ne este greu sa fim impreuna deoarece daca iubitul meu afla asta ne-ar omori pe amadoi ( nu suporta sa fie trdat). Eu nu stiu ce sa fac, fata de "iubitul" meu nu simt nimic, dar fata de varul lui simt foarte multe chestii, iar eu nu stiu ce sa fac cu copilul, iubitul meu habar nu are ca eu sunt insarcinata. Varul iubitului meu mi-a spus ca el o sa plece in alta tara daca eu o sa avortez si ca daca vreau sa raman cu el sa plecm impreuna si sa lasam totul in urma pentru copilul nostru. Eu habar nu am ce sa fac. Ce sa fac cu copilul ce il port? Nu vreau sa le stric iubirea de veri dintre ei, stiu ca ma doare foarte tare sa stiu ca e langa mine si eu sunt in bratele altuia. Vreau sa ma sfatuiti. Ce sa fac? Sa plec si sa stiu ca voi avea o viata frumoasa si plina de iubire, dar sa tradez si sa stu ca nu o sa ma mai pot intoarce niciodata sau sa avortez si sa raman cu iubitul meu? ajutati-ma. Va rog mult sunt intr-o situatie disperata...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E vina ta ca nu iai spun ca nul mai iubesti e si normal sa se simta tradat tu nu te-ai simnti la fel?

sfatul meu varul ala e un tip ok sau a vrut doar sex, daca nasti ce se va intampla cu copilu ala tu gandesti asa un pic rational muncesti macar, el munceste? pacat de copilu ala, in primul rand spune-i tot la iubitul tau mai bine asa
2 vezi daca il pastrezi sau nu, nul cunosc pe varul ala posibil tea fraierit sa se culce cu tine ce tu simnti ce simnte ala pentru tine nu, totusi eu sunt pro viata nu avort, faci cum vrei, pacat ca tiai batut joc de iubirea lui baiatul ala

| OnuOnulică a răspuns:

Crede-ma daca avortezi vei face cel mai mare pacat.

| Captoresque a răspuns:

Ți-ai căutat-o rău de tot cu lumânarea. De ce nu l-ai părăsit pe prietenul tău dacă nu-l iubești? Tu știi cât o să sufere acum dacă ar afla? Ești conștientă?

| LEGOOOOO explică (pentru Captoresque):

Am incercat odata sa ma despart de el s a facut un accident grav de masina, a vurut sa se sinucida. Spune ca viata lui ar fi goala fara mine si etc...

| AlexandraRock15 a răspuns:

Ehmm..pff..daca ar fi dupa mine eu i.as explica " iubitului" totul..si m.as duce cu varul lui..asta as face eu. Totusi ii porti pruncul in pantec, este ceva. Nu avorta!