| Aska-Denis_Yo_1993 a întrebat:

Am o problema foarte mare . Va rog frumos ajutati-ma.Este o poveste foarte lunga

Cel mai bun prieten se intalneste cu fata de care imi place. Ea mi-a confirmat ca ma place dar peste 2 zile cand i l-am prezentat totul s-a schimbat Ea ii trimitea mesaje tot timpul, mi-am dat seama ca ma vorbeau pe la spate pentru ca l-am chemat la mine acasa sa vedem un film ca intre prieteni si i-am luat telefonul dar am stiut ca nu este frumos ce am facut dar ma bantuia un gand ciudat ca prietena mea ma inseala cu cel mai bun prieten.

Cu cel mai bun prieten este mai complicat ...eram la ziua de nastare a unui coleg la un gratar si ne-am imprietenit foarte bine si vorbeam tot timpul la telefon cu el despre fete , masini etc . Dupa aceea el m-a rugat sa vin cu el la handbal , iar eu i-am spus ca sunt deja la handbal si trebuia sa plec dar prietenia m-a obligat sa raman in oras pentru a imi multumi prietenul , dupa aceasta intamplare antrenorul m-a dat afara dar a zis ca ii pare rau pentru ca eram portar . Eu am mers cu el in cantonament si venise si iubita mea era in tribuna . Eu eram rezerva pentr ca ma accidentasem Se terminase meciul si pierdusem iar ,,cel mai bun prieten al meu " ca sa se relaxeze a chemat-o pe ,, iubita mea de fata cu mine
V a rog ajutati-ma i-am trimis mesaj si pe facebook dar nu da semn de viata i-am scris in mesaj pe cine alege Or eu or ea

Va rog ajutati-ma am dat deoparte si scoala pentru a merge cu ,,prietenul meu cel mai bun" la antrenamente
Multumesc pentru timpul acordat si raspundeti cat mai repede va rog

2 răspunsuri:
| Mla a răspuns:

In primul rand este ''ori'' nu ''or''...In al 2 lea, eu consider ca ar trebui sa discuti serios cu cei doi.Nu stiu, imi pare rau pentru ce ti se intampla, e foarte aiurea, nici nu stiu cum sa te ajut.

| conducatorul8888 a răspuns:

Da frate zi direct in fata ce te mai ascunzi de prietenul tau zi si dupa aia cred ca o sa se rezolve daca vb frumos si civilizat. funda?