| oAnonim a întrebat:

Am o problema in relatie si va rog sa ma ajutati cu pareri sau sfaturi. Este prima relatie pentru amandoi, eu am 17 ani si ea are 16. Suntem impreuna de aproape 6 luni. Ea este rece si mai distanta de mine cand suntem la liceu sau este in preajma prietenelor ei, am vorbit cu ea acum 1 saptamana despre chestia asta si a spus ca se schimba ca eu sunt mai important decat ele, si pentru cateva zile a fost totul ok pana ieri, cand mai erau cam 30min sa intram in liceu(incepem orele dupa-masa) si eram eu si prietenele ei, si am stat cu ea cam 5 minute si i-am spus hai sa stam doar noi doi, si pe urma a zis ea ca stam si langa fete, si am zis eu "spune-mi sincer prezenta mea in momentul asta nu iti face placere, vrei mai mult sa stai cu fetele decat cu mine, le pui pe primul loc" si ea a spus ca da ca nu ii face placere prezenta mea in momentul ala dar eu sunt pe primul loc. Am vrut sa discut cu ea aseara pe tema asta dar m-am comportat ca si cum totul este normal, o sa discut cu ea astazi sau maine cand o sa ma duc la ea, sa discutam fata in fata nu la telefon, vreau sfaturi ce sa fac. nu ne putem desparti ca ne iubim si daca ne despartim regretam mai tarziu si ne impacam, mai ales ca parintii nostri ne sustin foarte mult relatia si ei cred ca suntem foarte potriviti, dar ea dupa comportamentul ei ma face sa ma simt pe al 2lea loc, iar fetele alea pe primul (sunt foarte invidioase fetele alea, le cunosc, dar ea nu isi da seama) Ce pot face?

3 răspunsuri:
| Simplicity a răspuns:

Nu inteleg dc ai scris atita ..ar trebui sa faci un rezumat la cele spuse mai sus))trebuie sa gasesti tu problema, iar noi te vom ajuta cu unele indicii

| stylemakeup a răspuns:

Buna! Incearca sa vorbesti cu ea pe tema asta... Intelege-o si pe ea, mai are si uneori nevoie de libertate. Nu fi gelos! Doar pentru ca ti-a zis ca in acel moment nu-i place prezenta ta, asta nu inseamna ca nu te mai iubeste. Daca vrea sa vorbeasca uneori cu prietenele ei, si nu cu tine asta nu inseamna ca nu esti pe primul loc in inima ei. Da-i mai multa libertate si nu o dispera cu care este prezenta mea in inima ta si altele... Vorbeste cu ea. Asa se comporta toate cuplurile, nu-ti fa griji! Bafta!

| oAnonim explică (pentru stylemakeup):

Da ea de fiecare data cand e cu prietenele ei se comporta asa, nu este prima data