| angellswig a întrebat:

Am o problema mica.Deci eu am fost cu un baiat de 2 ori. Prima oara a fost bine, apoi ne-am despartit din pacate, iar eu dupa inca simteam mult pentru el, a doua oara cred ca mai mult si-a batut joc de mine, dar eu am acceptat pentru ca il placeam si atunci, iar ieri am iesit afara cu o prietena si m-a intrebat din nou.Eu i-am spus ca ma mai gandesc pentru ca nu vreau sa-si bata joc de mine.Trebuie sa mentionez ca inca il plac.Voi ce ziceti sa fac? E foarte urgent...

Răspuns Câştigător
| andre8596 a răspuns:

Nu.Eu te-as sfatui sa nu accepti.Deci am trecut prin exact aceeasi situatie.Nu esti bataia lui de joc, dar totusi daca inca mai ai incredere in el poti sa incerci...

| angellswig explică (pentru andre8596):

Andre8596 imi poti da ID-ul tau de mess ca sa iti pot povesti mai pe larg...si poate te pot intelege si pe tine...

| andre8596 a răspuns (pentru angellswig):

Andreea.pantu@yahoo.com

| angellswig explică (pentru andre8596):

Multumesc

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te impaci? Va fi mai rau, nu te impaci? Ii dai o lectie de la viata si va zice: asta nu e proasta sa o manevrez cum vreau eu.

| CrazySoursD a răspuns:

Nu are rost sa mai stai pe langa el.Nu inteleg de ce te lasi asa injosita de un baiat.Cred ca e genu ala smecheras daca si-a batit joc de tine intr-o relatie.Gandeste-te ca mai sunt si altii pe planeta si o sa-l uiti oricum.Si eu am fost cu un tip cand eram mai mica si s-a despartit de mine.a fost mai mult o prostie, eu eram mica si naiva si el era mai mare.Acum se intoarce iar la mine si l-am refuzat de fiecare data.Nu merita!

| GeosBIOS a răspuns:

Pai Dya tu ar trebui sa stii cel mai bine daca ar trebui sau nu sa-ti mai bati capul cu omul respectiv. Eu zic ca depinde in ce sens zici ca si-a batut joc de tine.

Daca a cautat sa te jigneasca cu ceva, fiindca v-ati despartit prima data in termeni nu prea convenabili lui si in loc sa discute despre asta, a preferat metoda prin care el sa te injoseasca, considerand astfel ca sunteti chit, parerea mea este ca e cam nesimtit. Un astfel de barbat de altfel nu-ti va face decat greutati in viata si de obicei asa procedeaza numai oamenii egoisti. Egoistilor daca le-ai gresit cu ceva, mereu vor cauta sa-si scoata cumva 'parleala', crezand ca asa este corect, chiar daca si ei la randul lor fac multe greseli, dar tu fiindca nu vrei sa le scoti ochii, in cazul de fata chiar tii la el, nu le reprosezi nimic.Asa sunt cei care se cred perfecti.

Am interpretat lucrurile dupa cat ai lasat de inteles si nu pretind ca ar fi conform cu realitatea. Daca ai fi dat mai multe detalii, cum ar fi in ce conditii v-ati despartit si ce te-a deranjat la el a doua oara, poate ca as fi fost in stare sa-ti dau un sfat mai bun.

| angellswig explică (pentru GeosBIOS):

Poi..Prima data ne-am despartit, sincer nu stiu pentru ca nu mi-a dat explicatii, dar a doua oara 3 colegii i-au spus ca mie imi place de un alt baiat, acel baiat fiind cel mai bun prieten al lui cvu care imi petreceam si eu timpul... sper ca acum intelegi mai bine.

| JustSomebody a răspuns:

Buna.Nu merita sa il lasi sa se joace asa cu tine.Este foarte nehotarat si nu stie ce vrea, probabil nici nu vede nimic serios in tine.sadEu inteleg ca il iubesti dar va veti desparti din nou din acelasi motiv ca data trecuta daca accepti sa fii din nou cu el.Ascultati inima dar si mintea.Nu cred ca te iubeste.Mai bine iti refaci inima in bratele altui baiat care stie ce vrea de la tine si nu s-ar juca cu inima tahappyTimpul le va sterge pe toate

| Camy_Crinutza_1991 a răspuns:

Da dc pui intrebarea asta? funda e a ta si oi dai kui te merita si cui te respecta si face asa cum vrei u sau se poarta frumos daca u crezi ca te merita dai dai daca nu sa te astepte pana o sa merite