| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă privind durata actului sexual nu pot mai mult de 30 de secunde am fost la medic la psiholog dar cel mai probabil
Sunt prea atras de partenera.ea mi a spus ca nici sa ma chinui cu tra tamente complicate nu e incantata intrucat dispare farmecul sexualitatii, si ca spera ca in timp sa revina lucrurile la normal.e si prima mea prietena desi am 21 de de ani.si cand o sarut simt ca mai am lutin si termin, iar in pat dupa jumatae de ora de preludiu sunt prea incins atunci cand o facem.as urma pe ascuns un tratament care o sa dea rezultate in cateva luni insa fata nu se simte satisfacuta doar cu preludiu.penet sunt diverse terapii dar nma gandesc sa nu fie doar facaturi.ce recomandari puteti da in cazul in care stiti despre un remediu dovedit

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai bun iti dai drumu in 30 de secunde, dar dupa mai stai 15 minute si o faceti din nou si nu cred ca o sa mai fi atat de rapid.
fa-o cu lumina stinsa, cand simti ca esti gata sa-ti dai drumul, scoate-o si fa-i putin oral si dupa o bagi iar...

| neutrino a răspuns:

Fa sex cat mai des si problema ta se va rezolva.

| Alcyon a răspuns:

Masturbeaza-te inainte de actul sexual. Eventual foloseste un prezervativ de-ala mai gros, sa nu mai simti nimic.

| MiruD a răspuns:

Cu cat mai des, cu atat mai bine.
Iti va disparea problema asta.

| SebastianCMT a răspuns:

Cel mai ok este sa iti faca sau sa iti faci o laba laughing inainte de actul propriu zis astepti jumatate de ora si dupa faceti sex o sa dureze mai mult asa.

| 123coco a răspuns:

Asta mi se intampla mie la 14 ani cand aveam prima prietena. stateam cu ea si cand ajungeam acasa imi erau boxerii uzi. stai linistit, asa este la inceput. nu-ti face griji, cu timpul, facand sex o sa rezisti mai mult.