| lor3danna a întrebat:

Am o problema urgenta, ast raspunsuri de la voi urgent. Iau anticonceptionale Yasmin, am terminat blisterul sambata dupa care urmeaza perioda de pauza si la 5 zile adica joi am inceput sa iau antibiotic Oxacilina 1000 mg. Duminica am inceput sa iau din nou anticonceptionalele cu toate ca antibioticul l-am terminat abia azi, adica luni.Sunt protejata daca antibioticul l-am terminat azi si iau corect anticonceptionalele sau trebuie sa ma protejez si cu prezervativ?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa folosesti prezervativ in primele 10-12 zile dupa terminarea antibioticelor.

5 răspunsuri:
| RobertClaudiu a răspuns:

Nu te protejeaza anticonceptionalele si poti sa iei numa anticonceptionalenu mai trebuie si anibioticec ok?

Succes Funda

| Dorinel a răspuns:

Tu iei mai multe pastile decat stra-bunica'mea. laughing

| camelya_1945 a răspuns:

Trebuie sa te protjezi suplimentar, 7 zile incepand de azi.

| Sophie_6140 a răspuns:

Cat timp iei antibiotice trebuie sa folosesti si prezervativul, si dupa ce le-ai terminat, inca 7 zile trebuie sa te protejezi suplimentar (cu prezervativ), iar in a 8a zi esti protejatahappy

| olegmarinaa a răspuns:

Nu intrerupe nimic nu-i nicio problema, stai linistita in privinta asta