| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema va rog sa ma ajuatati.Am facu sex protejat pentru prima data la 15 ani dar numai pentru 5-10 min pe data de 9, iar mie acum trebuie sa imi apara ciclu, si de doua zile ma simt balonata, poate sa fie de la carnea de pui nefiarta bine? pentru ca incep sa am dureri mai jos de burta si simt cum sunt balonata.Acestea sunt semnele unei sarcini sau trebuie sa imi apara ciclu si am si nervi?

38 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce sexul a fost protejat dar mai ales ca s-a intamplat in perioada nefertila este exclusa si cea mai mica posibilitate de a ramane insarcinata.Cu 5 zile inainte de menstruatie chiar si fara protectie sansele ar fi fost minime adica sub 5%. Durerile care te deranjeaza se datoreaza aproape sigur iminentei aparitiei menstruatiei. Multa sanatate.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am inteles, dar dc ciclu intirziu cu o zi, trebuia sa-mi apara eri

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Daca acesta a fost primul tau contact sexual sa stii ca oricarei femei ii intervin modificari privind menstruatia. Dupa dezvirginare se produc modificar unele mai importante altele mai de nebagat in seama.O intarziere de 1-3 zile nu trebuie sa panicheze pe nimeni.Asa cum am scris si in raspuns sunt convins ca totul este in regula. daca doresti sa discutam in particular te rog sa ma anunti. pot sa-ti dau relatii si informatii foarte utile.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Chiar as vrea, dar nu pot sa-ti scriu, spune ca am statutul junior si nu pot sa-ti scriu

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar nici azi nu mea aparut, si daca nu imi va aparea nici in decurs de o saptamana?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Am fost plecat

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Care trebuia sa-ti fie prima zi de menstruatie dupa calculele tale? mai tii minte cand ai avut menstruatia anterioara intre ce date? poate iti amintesti ar fi bine ca sa-mi dau mai bine seama, vezi ca ti-am trimis id-ul de messinger

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Deci pe 14 februarie me-a inceput si pe 21 s-a terminat, insa doar atunci am atras atentie cind sa inceput si cind s-a terminat.Mie acum trebuia sa imi apara pe 14-15 martie, dar nu mi-a aparut.Iar acum cind ma incordez simt dureri, pot si de la muschi de la ed.fizica dar si asa.Si daca ciclu intirzie cu o saptamana sau citeva zile?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Deci este asa cum am banuit in cazul tau, perioada fertila trebuia sa fii fost intre 25 februarie si 2 martie. In mod normal doar in aceasta perioada se putea sa ramai insarcinata dar cu conditia ca sexul sa fii fost neprotejat si iubitul sa si ejaculeze in vaginul tau. Voi ati facut sex la circa 7 zile dupa ferioada fertila adica intro perioada in care posibilitatea instalarii unei sarcini este extrem de mica si ceveste cel mai important sexul a fost protejat deci sansele unei eventuale sarcini practic devin apropiate de 0 (zero). Draga mea, nu conteaza cat timp dureaza un act sexual adica poate fi unul extrem de scurt de cateva zeci de secunde sau foarte lung de cateva zeci de minute, este important ca partenerul sa nu ejaculeze.In situatia ta este exclusa orice posibilitate de a fi insarcinata.Totusi pentru linistea ta vei putea sa faci un test de sarcina dupa data de 30 martie. Insa acest scenariu sper sa nu se intample. NU ar trebui sa-ti faci griji deoarece menstruatia trebuie sa-ti vina obligatoriu in zilele acestea. Durerile de care ai pomenit se poate sa faca parte din aceste semnale premenstruale. Pa, pa.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi,dar eu si acum ma simt balonata parca mincarea si acum imi sta in git incepind depe 11 martie,la doua zile de cind am facut asta,si nu stiu de ce, da durerile le am si de la ed fizica, asa si pe celelalte colege le dor, dar in cazul meu am pe lenjerie ceva alb si ma duc la wc mai des, dar si dureri doar ca nu asa de dureroase.si am zis ca a fost protejat dar el mi-a zis ca fiindca eu am avut dureri, a incetat, dar prezervativul a ramas linga bagin, dar l-a luat, si nimic na mai fost

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Nu am inteles ce ai dorit sa-mi comunici in finalul raspunsului. Este formulat neinteligibil.Tu nu ai ID de messinger? Acolo am putea vorbi mult mai mult si mult mai clar prin dialog real. Acele scurgeri care iti pateaza lengeria intima sunt normale, cantitatea lor mai abundenta poate de asemenea precede menstruatia.Asteptsa-mi raspunzi la intrebarea adresata.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ma duc la wc mai des, dar am si dureri doar ca nu asa de dureroase posibil chiar de loc.si am zis ca a fost protejat, fiindca eu am avut dureri, a incetat actiunea, dar prezervativul a ramas linga vagin, dar l-a luat, si nimic nu a mai fost.Nu inteleg cauza eu maninc si mincarea nu se digera, ma simt balonata si aceasta parca imi sta in git.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai facebook, sau ceva? putem vorbi mai detaliat acolo

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Nu am facebook, am doar messinger.Ti-am trimis prin mesaj id-ul meu de mess.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Yahoo messenger sau ce?

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cauta tu marianaluca121

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Te-am accesat pe messinger,

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu mi-a venit nimic

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Raspunde te rog:Ma duc la wc mai des, dar am si dureri doar ca nu asa de dureroase posibil chiar de loc.si am zis ca a fost protejat, fiindca eu am avut dureri, a incetat actiunea, dar prezervativul a ramas linga vagin, dar l-a luat, si nimic nu a mai fost.Nu inteleg cauza eu maninc si mincarea nu se digera, ma simt balonata si aceasta parca imi sta in git.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

De ce nu raspunzi.Te-am accesat pe id-ul trimis pe yahoo messinger sau incearca tu misubacsi

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pentru ca prima data mi l-am facut, si nimic nu mi-a venit

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Te-am reaccesat, dar nu inteleg de ce nu merge, incearca sa bagi tu id-ul meu poate reusesti tu

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mai bine fa-ti facebook

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Nu mi-am facut pana acum facebook din motive obiective deci nici de acum incolo nu-mi voi face vreodata. Eu sunt super multumit cu messingerul.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mmm ok, dar rs la intreabarea mea te rog:Ma duc la wc mai des, dar am si dureri doar ca nu asa de dureroase posibil chiar de loc.si am zis ca a fost protejat, fiindca eu am avut dureri, a incetat actiunea, dar prezervativul a ramas linga vagin, dar l-a luat, si nimic nu a mai fost.Nu inteleg cauza eu maninc si mincarea nu se digera, ma simt balonata si aceasta parca imi sta in git.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Sa fiu foarte sincer treaba cu balonarea si digestia ma depaseste pentru aceasta afectiune ar trebui sa mergi la medicul de familie.Treaba cu pipi facut des si eventualele dureri si usturimi se pot datora unei cistite sau raceli careafecteaza pasarica ta.Am inteles draga mea faza cu durerea insuportabila care l-a determinat sa nu mai continue dezvirginarea ta insa cum de i-a iesit prezervativul de pe penis si ce a cautat acesta langa pasarica ta asac cum scrii aici: dar prezervativul a ramas linga vagin, dar l-a luat, si nimic nu a mai fost. El a ejaculat in prezevativ? sau penisul lui a inceput sa se flescaiasca dar fara sa fi ejaculat si din acest motiv i-a alunecat/iesit de pe penis? Insa in orice caz daca penisul fara prezervativ nu a mai intrat in contact cu vaginul tau nu exista nici un motiv de ingrijorare.De asemenea data cand a avut loc dezvirginarea era deja in perioada nefertila.In astfel de conditii posibilitatea unei sarcini este practi nula.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mm bine mersi mult, dar la medic ma voi duce, ca deja nu mai suport, tot ce maninc nu se digera.Eu insa am citit ca daca la tualeta des te duci inseamna ca esti insarcinata

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Arata-mi si mie unde scrie asa ceva, sincer as vrea sa citesc sa ma conving mai ales sa inteleg in ce situatii se poate intampla asa ceva.In incheiere iti spun ca mi-ar fi facut placere sa discut cu tine si in particular. Neaparat sa mergi la medicul de familie sa-ti dea eventual trimitere la cabinete medicale de specialitate.Sanatatea inainte de toate.Pa,pa.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

La medic de familie ma voi duce, din cauza durerii burtei, dar cu urina rezolv, sint multe tratamente

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Voiam sa stiu, dar daca ciclu va intirzia cu 1-2 saptamini?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

In cazul unei intarzieri mai mari de 10 zile este obligatoriu sa fii consultata de un ginecolog. Incepand de maine dar mai bine de poimaine 19 martie iti poti face o analiza de sange daca ai posibiliutatea si afli cu precizie de 98-99% daca esti sau nu insarcinata.Aceasta metoda nu da gres absolut niciodata. Incepand cu data de 30-31 martie iti vei putea face testul de sarcina din urina. Sper din tot sufletul sa nu se ajunga acolo si sa iti vina menstruatia zilele acestea, Ceva ma indeamna sa cred ca nu va intarzia.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tu esti medicbig grin?

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai daca intirzie, inseamna ca ce sunt?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariana123456):

Aproape sigur ca nu esti, insa intotdeauna exista un anumit procent de incertitudine. Intotdeauna este bine sa fii pregatit de orice dar pentru asa ceva trebuie sa cunosti in cat mai mare amanunt. Intarzierea nu este o stare normala din acest motiv trebuie investigate motivele.

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Hey totusi pe data de 18 mi-a aparut ciclu

| Mariana123456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar a durat trei zile, cind el dura 5, si balonata iar ma simt, e normal?

| SkyPilot a răspuns:

E prea repede pentru simptome de sarcina. Iar daca ati facut-o protejat si nu ati gresit nimic, nu ai cum sa fii gravida.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

E doar paranoialaughing e prea devreme sa apara simptomele.